A Soros-egyetem rektora szerint a zsidótörvények óta nem volt ilyenre példa
2017.04.16. 13:58
A Soros-egyetem ügyéről közölt írást a The Observer című baloldali brit lap, melyben Kovács Zoltán kormányszóvivőt és Michael Ignatieffet, az egyetem rektorát is megszólaltatták.
A baloldali lap szerzője szerint „az urbánus értelmiségi” Ignatieff valószínűtlen jelölt arra, hogy „Magyarország populista miniszterelnöke” szemében mumussá váljék. Kovács Zoltán azonban kijelentette, hogy a Soros-egyetem rektora egy „Kanadából jött, bukott liberális politikus”, aki a nyilvánosság előtt félremagyarázza, a tanszabadság elleni támadásnak állítja be a felsőoktatási törvényt.
A törvénnyel a szerző szerint a magyar kormány újabb frontot nyitott a Soros Györggyel szembeni háborúban, de Orbán tévesen mérte fel a hangulatot, ezzel pedig lehetőséget adott az Európai Uniónak a cselekvésre a régóta fennálló aggályok ügyében is.
Kovács Zoltán szerint ugyanakkor az EU fellépése a Soros-egyetem ügyében „alapvetően az illegális migrációról szól”.
Amit az idén érvényesíteni akarnak és át akarnak erőltetni, az a kvótarendszer, és az, hogy Európa befogadóbb legyen az illegális migrációval szemben”
– idézi a brit lap a kormányszóvivőt.
A Soros-egyetem rektora, Ignatieff erre a The Observernek úgy reagált, hogy szerinte ebből is látszik, hogy a kormány politikai műveletet folytat, mert van valami terve a migrációval kapcsolatban, emiatt okos húzásnak tartják megtámadni a Soros-féle intézményt.
Ignatieff azonban leszögezte, hogy a CEU semmilyen körülmények között nem zár be, tárgyalások útján fogják megtalálni a megoldást.
(MTI, The Guardian)