Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Dél-Korea tárgyalásos úton rendezné az Észak-Korea és USA közötti konfliktust

Vincze Viktor Attila

2017.04.11. 19:28

A dél-koreai hírügynökség összeállítása szerint inkább a válság tárgyalásos rendezése várható, és túlzóak azok a megállapítások, amelyek szerint az Egyesült Államok biztosan katonai csapást fog mérni Észak-Koreára. A hírügynökség idézi Hong Yong-pyo, a két Korea egyesítéséért felelõs miniszter nyilatkozatát, amely szerint Dél-Korea nem támogat egy Észak-Korea elleni amerikai támadást, mivel nem lenne képes kezelni az azzal járó következményeket.

A dél-koreai hírügynökség is részletesen foglalkozik azzal, hogy a Trump-adminisztráció több magas rangú tisztviselője is jelezte a napokban annak a lehetőségét, hogy az USA hadereje egy megelőző katonai csapást indítson Észak-Korea ellen, annak atom- és rakétaprogramjának leállítása érdekében.

Dél-koreai médiumok szerint az amerikai katonai beavatkozásról szóló feltételezéseket megerősítették az olyan hírek, minthogy az USA a haditengerészetének egyik csapásmérő flottacsoportját, élén a repülőgép-hordozó USS Carl Vinsonnal a Koreai-félsziget térségébe vezényelte.

A koreai sajtó szerint a közelgő amerikai támadásról szóló híreket tovább erősítette még az is, hogy a japán sajtóban elterjedt egy olyan információ, miszerint Japán szöuli nagykövete már megkezdte a japán állampolgárok hazaszállításának megszervezését a közelgő háborúra való felkészülés részeként.

A dél-koreai hírügynökség azonban hangsúlyozza, hogy az USA által lehetségesnek tartott megelőző csapás végrehajtása, minden bizonnyal csak az egyik lehetőség az új amerikai vezetés asztalán.

Bármilyen katonai művelet megkezdéséhez pedig pontos tervezésre van szükség, ami ki kell hogy terjedjen a várható következmények nyomon követésére is.

A két Korea egyesítéséért felelős miniszter, Hong Yong-pyo hétfőn úgy nyilatkozott, hogy ellenzésének ad hangot a megelőző katonai csapással szemben, arra hivatkozva, hogy Dél-Korea nem lenne képes kezelni a várható problémákat.

A dél-koreai hírügynökség megjegyzi még, azt is, hogy az Amerikai Egyesült Államok védelmi minisztere az ügyről az amerikai elnököt tájékoztatva, mindig is hangsúlyozta, hogy egy megelőző támadás komoly mellékhatásokkal járhat.

A szöuli összeállítás szerint az észak-koreai nukleáris válság kezelése még lehetséges diplomáciai nyomás révén is, ezért a félelmek gerjesztése egy közelgő támadásra való hivatkozással, az felelőtlenség.

Az a legvalószínűbb, hogy – az elmúlt 20 év hasonló eseteivel megegyező módon – most is megoldja majd a válságot, ha a Koreai-félszigeten növekvő feszültséggel arányosan növelik a felek egymással a párbeszédet.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére