Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A német pénzügyminiszter kiállt Magyarország mellett

888.hu

2017.04.06. 10:28

A nézeteltérések ellenére több nagyvonalúsággal kell viszonyulni az Európai Unió keleti tagállamaihoz - mondta Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter szerdán Berlinben.
BERLIN, 10:28

A nézeteltérések ellenére több nagyvonalúsággal kell viszonyulni az Európai Unió keleti tagállamaihoz – mondta Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter szerdán Berlinben. 

Az Angela Merkel kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa a német bankszövetség (Bundesverband Deutscher Banken) 21. gyűlésének esti pódiumbeszélgetésén kiemelte:

nem szabad túlságosan nagy igényekkel fellépni Németország európai barátaival és szomszédjaival, a lengyelekkel, a magyarokkal és a csehekkel szemben."

Ezeknek az új uniós tagországoknak sokkal inkább biztosítani kellene egy kis időt, hogy hozzászokjanak az új környezethez – tette hozzá Wolfgang Schäuble, utalva arra, hogy a német egység helyreállítása is sokáig tartott.

Ez ugyan nem mentség mindenre, de a régi uniós tagországoknak “egy kicsit nagyvonalúbbnak” kellene lenniük a fiatal tagállamokkal szemben – mondta a német pénzügyminiszter.

Amerikáról lesújtóan beszélt

Schäuble az Egyesült Államokban kibontakozott belpolitikai változásokról szólva hírportálok beszámolói szerint kiemelte, hogy minden országnak vannak nehéz korszakai.

Angliának is beszólt

Hozzátette, hogy az EU közeljövőjét illetően nem nagyon borúlátó, hiszen az ausztriai elnökválasztás és a hollandiai parlamenti választás sem igazolta be a populizmussal kapcsolatos aggodalmakat. Hozzátette, hogy a franciaországi elnökválasztás miatt sem aggódik túlzottan.

Arról is beszélt, hogy a brit uniós tagság megszüntetését (Brexit) továbbra is hibának tartja.

A britek rossz döntést hoztak”

– mondta.

Kifejtette, hogy az EU iránti lakossági bizalom erősítéséhez pragmatikus politikára van szükség a legfontosabb területeken. Ha nincs erre hajlandóság valamennyi tagállamban, akkor “eltérő sebességgel” lehet előrehaladni, azaz egyes országok összefognak és szorosabbra fűzik az együttműködést.

A legfontosabb feladatok három területen mutatkoznak: a migráció, a külső és belső biztonság, valamint a gazdasági integráció és a közös pénz, az euró fenntartásának, megőrzésének ügyében.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére