Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nincs visszaút, indul a Brexit!

Kékes Viki

2017.03.29. 06:28

Theresa May brit miniszterelnök aláírta a Lisszaboni Szerzõdés 50. cikkelyének aktiválását bejelentõ levelet. Az 50. cikkely aktiválása hivatalosan is elindítja a brit EU-tagság megszûnéséhez vezetõ, két évig tartó folyamatot.
LONDON, 06:28

Theresa May brit miniszterelnök aláírta a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválását bejelentő levelet. Az 50. cikkely aktiválása hivatalosan is elindítja a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető, két évig tartó folyamatot.

Theresa May várhatóan szerda délután jelenti be hivatalosan a brit parlament alsóházban, hogy az 50. cikkely aktiválásáról szóló levelet kézbesítették az Európai Tanács elnökének. A kormányfői hivatal szóvivője kedden késő este közölte, hogy Theresa May a levél aláírása után telefonon beszélt Donald Tuskkal, Jean-Claude Junckerrel és Angela Merkel német kancellárral.

A brit kormányfő biztosította az európai vezetőket arról, hogy Nagy-Britannia a kilépés után is az Európai Unió "szoros és elkötelezett" szövetségese lesz, és egyetértettek annak fontosságában, hogy kilépési tárgyalások "konstruktív és pozitív szellemben" kezdődjenek, a kilépési folyamat zökkenőmentes, rendezett legyen.

Theresa May azt ígéri, hogy a tárgyalási folyamat során az Egyesült Királyság minden lakójának érdekeit képviseli majd, beleértve azokat a külföldi EU-állampolgárokat is, akik az Egyesült Királyságot választották hazájuknak. A brit kormány már jelezte, hogy a kilépési tárgyalások lehető legkorábbi szakaszában megállapodást szeretne elérni az Egyesült Királyságban élő és dolgozó külföldi EU-állampolgárok jogainak garantálásáról, de ezzel egy időben, viszonossági alapon egyezségre akar jutni az EU-tagállamokban élő britek jogosultságainak garantálásáról is.

A brit EU-tagság 2019 márciusában szűnhet meg, hacsak a felek nem állapodnak meg a folyamat meghosszabbításáról. Ehhez azonban az Európai Unióban maradó 27 többi ország egyhangú beleegyezésére lenne szükség.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére