Lájkok és szívecskék a terrortámadás után - errõl vitatkozik mindenki
2017.03.24. 14:58
Hatalmas vitát generált egy, az Al Jazeera élő adásáról készített képernyőfotó a közösségi médiában. Ugyanis amíg a katari hírcsatorna a londoni terrortámadásról közvetített a Facebookon, addig a hírrel kapcsolatban megjelentek a lájkok, a szívecskék és a mosolygós emotikonok egyes felhasználók jóvoltából.
Az internet természetének köszönhetően hatalmas sebességgel járta be a világot a kép, sőt még akadt olyan politikus is, aki Twitter-üzenetben osztotta meg gondolatait a jelenség kapcsán, újraközölve a képernyőfotót azzal a felirattal, miszerint:
érkeznek a lájkok az Al Jazeera londoni közvetítésére. Beteg szarháziak."
Al-Jazeera English facebook followers responding to London terror attack with mainly thumbs up and smiley face emojis. Sick bastards. pic.twitter.com/iX3OLjKNQ9
— George Christensen (@GChristensenMP) 2017. március 23.
Természetesen hatalmas vita robbant ki nemcsak a Twitteren, hanem lényegében mindenütt az interneten. Kommentelők, újságírók, megmondóemberek egytől-egyig magyarázták a saját igazukat.
Egyesek azt a következtetést vonták le, hogy mivel az Al Jazeera a közel-keleti régió egyik legbefolyásosabb médiuma, biztosan a sok muszlim örvendezve lájkolta a westminsteri vérengzésről szóló tudósítást.
Akadtak ezzel szemben olyanok is, akik azzal érveltek: egy átlagos felhasználó nincs tisztában a lájk jelentésével, vagy ha igen, eltérő módon értelmezi annak használatát. Így nem lehet egyértelműen kijelenteni: ha lájkkal, vagy szívecskével látsz el egy ilyen hírt, az azt jelenteni, örülsz, hogy megtörtént a terrortámadás.
Ugyanis a helyzet az, hogy kárörvendő, érzéketlen idióták nemcsak az Al Jazeera követői közt bukkannak fel. Hiszen
- a BBC,
- a Sky News,
- és a CNN
élő adásában is felröppentek a lájkok, a szívecskék és a mosolygós emotikonok.