Félelem és rettegés a fejlett nyugaton
2017.03.23. 06:58
Íme az elmúlt pár év súlyos, európai terrorcselekményeinek összefoglalója, hiszen liberális barátaink megtanították nekünk, hogy ezek egyedi esetek és nincs köztük összefüggés.
Most tekintsünk el a liberális vaslogikától, és elevenítsük fel az elmúlt évek történéseit.
2012. március 11-19. FRANCIAORSZÁG: Egy algériai származású férfi, az al-Kaida tagja március 11-én és 15-én a francia hadsereg három katonáját lőtte agyon Toulouse és Montauban városában, majd 19-én három gyermeket és egy rabbit gyilkolt meg a toulouse-i zsidó iskola előtt.
A felvételen látható, amint autóhoz viszik az egyik áldozat koporsóját, hogy az Ozar Hatorah zsidó iskolából a toulouse-i repülőtérre szállítsák a holttesteket egy nappal az után, hogy egy robogóval közlekedő fegyveres lövöldözött az iskola előtt és négy francia-izraeli állampolgárt megölt, kettőt súlyosan megsebesített. A halálos áldozatok között van egy apa és két fia. A holttesteket Izraelben temetik el. A hatóságok szerint a gyilkos azonos azzal a férfival, aki ebben a hónapban megölt három színes bőrű katonát a Toulouse közelében fekvő Montaubanban.
2012. július 18. BULGÁRIA: A burgaszi repülőtéren öngyilkos merénylő robbantotta fel magát egy izraeli turistákat szállító buszon, a robbantásban öt izraeli és a bolgár buszvezető vesztette életét.
A felvételen jól látható, hogy megrongált busz áll a burgaszi repülőtér előtt, miután robbanás történt a fiatal izraeli turistákat szállító járműben a fekete-tengeri bolgár kikötővárosban. Legalább három izraeli utas életét vesztette és legalább huszonhét megsebesült.
2014. május 24. BELGIUM: Brüsszel belvárosában négy ember halt meg, amikor a zsidó múzeum előtt egy férfi tüzet nyitott a járókelőkre. A francia tettes korábban Szíriában, egy iszlamista szervezetben harcolt, ő volt az első dzsihadista, aki Európába visszatérve terrorista támadást követett el.
Rendőrök a lövöldözés helyszínén Brüsszel belvárosában, a zsidó múzeum előtt, ahol egy férfi tüzet nyitott a járókelőkre 2014. május 24-én.
2015. január 7. FRANCIAORSZÁG: A Charlie Hebdo szatirikus újság párizsi székházában egy algériai származású, az al-Kaidával kapcsolatban álló testvérpár 12 embert lőtt agyon. Január 8-án egy mali származású harmadik iszlamista terrorista Párizsban lelőtt egy fegyvertelen rendőrnőt, másnap egy kóser kiskereskedésben négy embert ölt meg. Mindhárom terroristával 9-én végeztek a kommandósok.
"Én vagyok Charlie" jelentésű feliratot mutatnak fel tüntetők a dél-franciaországi Nizzában 2015. január 7-én, miután csuklyát viselő három férfi géppisztollyal megtámadta a Charlie Hebdo francia szatirikus hetilap párizsi szerkesztőségét. Tizenkét ember életét vesztette, legalább négy életveszélyesen megsebesült. A lap korábban többször kiváltotta a muzulmánok felháborodását.
2015. november 13. FRANCIAORSZÁG: Párizsban hét helyszínen, éttermeknél, koncertteremben és a nemzeti stadion közelében követtek el összehangolt terrortámadást, amelynek 130 halálos áldozata volt. A terrortámadásért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget. A merénylők második generációs francia, illetve belga állampolgárok végeztek magukkal, vagy a kommandósok lőtték le őket.
Rendőrök a párizsi Notre Dame-székesegyháznál 2015. november 13-án éjjel. A francia fővárosban késő este összehangoltan több merényletet követtek el. A lövöldözésekben és robbanásokban legalább 140 ember meghalt, sokan megsebesültek.
2016. március 22. BELGIUM: Kettős robbantást hajtottak végre az Iszlám Államhoz tartozó dzsihadisták a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren, majd egy metróállomáson. A terrorcselekményeknek 32 halálos áldozatuk volt.
Utasok távoznak a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtérről, miután kettős robbantás történt a helyszínen 2016. március 22-én. Tizenegyen életüket vesztették és 81-en megsebesültek a reptéri öngyilkos merényletben.
2016. július 14. FRANCIAORSZÁG: Nizzában a francia nemzeti ünnep estéjén egy 31 éves tunéziai férfi a város híres tengerparti sétányán kamionnal hajtott a tömegbe. A tettest a rendőrök lelőtték. A terrortámadásnak, amelyet két nappal később az Iszlám Állam vállalt magára, 86 halálos áldozata volt.
Kerekesszékben ülő sebesültet visznek kórházba a mentőegységek tagjai a franciaországi Nizzában történt terrorcselekmény helyszínén, ahol egy 31 éves tunéziai származású nizzai férfi teherautóval belehajtott a nemzeti ünnep alkalmából rendezett tűzijáték idején a tömegbe 2016. július 14-én este. Legkevesebb nyolcvannégyen életüket vesztették, mintegy hetvenen megsebesültek a gázolásban és az azt követő lövöldözésben, tizennyolc sebesült állapota válságos. A teherautó sofőrjét lelőtték.
2016. július 24. NÉMETORSZÁG: Az Iszlám Állam első alkalommal követett el öngyilkos merényletet német földön, a bajorországi Ansbachban. A robbantást végrehajtó, kiutasítás alatt álló szíriai férfi hátizsákjában rejtette el pokolgépét. A robbantásban csak ő halt meg, 15 ember megsérült.
Rendőrök helyszínelnek a bajorországi Ansbachban 2016. július 25-én, miután az előző nap egy elutasított szíriai menedékkérő öngyilkos pokolgépes merényletet követett el az Eugens Borozó előtt. A férfi tizenkét embert megsebesített. (MTI/EPA/Daniel Karmann)
2016. december 19. NÉMETORSZÁG: Egy 24 éves tunéziai férfi Berlin egyik legforgalmasabb karácsonyi vásárán a tömegbe hajtott és 12 embert halálra gázolt egy kamionnal, amelynek lengyel sofőrjét korábban agyonlőtte, a sebesültek száma 56 volt. A merényletért a felelősséget 20-án az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet vállalta. A merénylőt, aki elmenekült a helyszínről, december 23-án Milánóban lőtték le olasz rendőrök tűzharc után.
Teherautó mellett dolgoznak a mentők és tűzoltók egy berlini karácsonyi vásárban 2016. december 19-én, miután a jármű a vásárlók közé hajtott. Legalább kilenc ember életét vesztette, sokan megsebesültek.
2017. március 22. NAGY-BRITANNIA: