Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nem volt a történelem során még egy ilyen pápa, akit ennyit kritizáltak volna

Horváth József György

2017.03.13. 11:38

Támogatottsága miatt a legnépszerûbb, az õt érõ kritikák miatt viszont az egyik legtöbbet bírált pápának számít a négy évvel ezelõtt, 2013. március 13-án megválasztott Ferenc pápa az egyházfõ elsõ négy esztendejét értékelõ hétfõi olasz sajtóértékelések szerint.
VATIKÁN, 11:38

Támogatottsága miatt a legnépszerűbb, az őt érő kritikák miatt viszont az egyik legtöbbet bírált pápának számít a négy évvel ezelőtt, 2013. március 13-án megválasztott Ferenc pápa az egyházfő első négy esztendejét értékelő hétfői olasz sajtóértékelések szerint.

Kritikusai szerint Ferenc pápa támogatottsága nagyobb az egyházon kívül, mint belül. Ezzel szemben az egyházfőt követő hívők szerint Ferenc pápa "legenda", aki felrázza az egyházat és változásokat követel. Pápával szemben nem volt még ekkora ellenállás az egyházban, ennek ellenére Ferenc pápa egyházvezetési pozíciója erős, és fellendítette a Vatikán nemzetközi diplomáciai szerepét is.

A Corriere della Sera újságírója szerint Ferenc nem a katolicizmus falai mögötti menedéket keresi, "a nyílt tengeren való hajózásban hisz azzal a meggyőződéssel, hogy a keresztények lelkiismerete és az alázatosak hite a jövő iránytűje". Riccardi szerint a pápaság meglepetéseinek nincsen vége: ettől tartanak Ferenc bírálói, és ebben bíznak támogatói.

Az Il Fatto Quotidiano szerint Ferenc pápa "popegyháza" túl tetszetős. Ferenc nagy reformer, törést okozó gesztusok és beszédek pápája, de figyel arra, hogy ne kérdőjelezze meg a dogmát – írta az újság, hangsúlyozva, hogy a pápai lakosztály helyett a vatikáni Szent Márta-házban élő, irgalmasságot, befogadást hirdető egyházfő ugyanúgy nyitott az egyház legkonzervatívabb, mint legliberálisabb csoportjai felé, jóban van a "szuperputyinista" Kirill moszkvai pátriárkával, párbeszédet folytat az ateistákkal, nyit az elvált hívők felé, de egy sorral nem változtatta meg az egyházi doktrínát, nem reformálta meg a kúriát, nem zárta be a vatikáni bankot.

"Ferenc pápaságának titka éppen az, hogy rendkívül intelligensen képes cselekedni az ellentétek között, mindenkit más és más üzenettel győzve meg, konzervatívokat és progresszívokat egyaránt, az elsőket az elmaradt reformokkal nyugtatja meg, az utóbbiakat az apostoli palotákból érkező új szavak lelkesítik" – írta az Il Fatto Quotidiano, felvetve azt a kérdést, hogy a "mindenki pápája" szerep álszentség-e vagy ügyes politikai stratégia.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére