Soros egyik házi liberálisának hisztijét Amerikából cáfolták meg
2017.03.09. 16:28
A Soros-média berkeihez tartozó liberális Politico meglepő módon nem arról közölt cikket, hogy a magyar kormány illegális migráció elleni intézkedéseire miért van szükség, hanem arról, hogy milyen szörnyű dolog az, hogy Soros Györgyöt támadás érte, mivel a magyar Országgyűlés a Soros által pénzelt, külföldi érdekeltségű civil szervezetek működésének a korlátozását tervezi.
A cikk – Magyarországról csak rosszat állító – szerzője szerint a civil szervezetek átláthatóságát célzó magyar kormányzati szándék alapvetően Soros György ellen irányul. A Politico cikke a Soros világát formáló, migránssimogató terveinek dicsérete után a milliárdos filantróp elleni nemzetközi összeesküvés ismertetésére tér ki.
A liberális lap szerint szomorúságra ad okot, hogy már nemcsak Magyarországon, hanem a világ egyre több országában is nem kívánatosnak tartják a Soros-szervezetek működését.
A Politico szerint rettenetes dolog, hogy Magyarország mellett mostanában elutasítóak Lengyelországban, Szlovákiában, Szerbiában, Bulgáriában és Romániában is. Macedóniában pedig nem átallották az avítt nacionalista erők elindítani a világ jótevője ellen az SOS, azaz a Stop Operation Soros nevű mozgalmat.
A cikk sokat próbált hírhamisítónak számító, mindig minden ügyben alapvetően tájékozatlan szerzője ezt követően pedig egy külön bekezdést szentelt annak, hogy az általa az alt-right mozgalomhoz tartozó lapnak titulált Breitbart az USA-ban is föltámasztotta a Soros-ellenességet.
A Breitbart szinte azonnal reagált a Politico cikkére. A Trump legfőbb amerikai médiatámogatójának számító lap felhívja a liberális lap tájékozatlan cikkírójának a figyelmét arra, hogy a jelenleg Amerika 29. legolvasottabb híroldalának számító Breitbart egyáltalán nem köthető az alt-right mozgalomhoz.
Emellett a jobboldali amerikai lap arra is felhívja a figyelmet, hogy a civil szervezeteket gazdálkodásának átláthatóságát célzó magyar intézkedési terv – szemben a Politico véleményével – az egyáltalán nem számít példa nélkülinek a világban.
Breitbart ezzel kapcsolatban felidézi, hogy a magyar kormánynak a Soros civil szervezeteivel kapcsolatos, és az átláthatóságot célzó törvényjavaslata az gyakorlatilag egy az egyben megegyezik egy, az izraeli kormány által tavaly júliusban meghozott intézkedéssel.
A Politico cikkírója sajnos gyakran ír Magyarországról annak ellenére is, hogy számtalan alkalommal bebizonyosodott, hogy minimum tájékozatlanságból, vagy szándékos ferdítésként, de csak hamis állításokat, félrevezető véleményeket tud közölni Magyarországgal kapcsolatban.
A szerzőt, Lily Bayert egyértelműen nem érdekli a valóság, ezért nem is fecsérli az idejét arra, hogy ellenőrizze az általa közölt híreknek a hitelességét. A Politico újságírójának Twitter-üzeneteiből is jól látható az az újságírói hitvallás, ami kötelező a Politico és a többi liberális, baloldali médiumnál is szerte világban.
Vajon Lily Bayer még soha nem hallott arról, hogy a törvénysértések sorozatát elkövető illegális migránsok bevett szokása, hogy ügyük pozitív elbírálása érdekében az őket ért állítólagos bántalmazásokra és üldöztetésre hivatkoznak.
Lily Bayer – állítólag újságíró – elhiszi, hogy a magyar határőrizetet ellátók az illegális határátkelés közben feltartóztatottakat állítólag megverik, sokszor elveszik a migránsok cipőit, néha pedig teljesen meztelenül hajtják vissza a bevándorlókat a határ szerb oldalára. (Teljes képtelenségek ezek az állítólagos migránsokkal szembeni erőszakos bánásmódokra vonatkozó állítások.)
Miért nem teszi fel a legkézenfekvőbb kérdéseket Lily Bayer ezeknek az állítólag a magyar határon bántalmazott illegális migránsoknak?
A migránsok sérülései vajon nem a migránsok egymás között nagyon gyakori erőszakos összecsapásainak a következményei?
Miért is nem készült még eddig egyetlen fotó vagy videofelvétel sem az állítólagos bántalmazásokról?