Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egymásnak mentek a német kormánypártok

888.hu

2017.03.01. 20:58

Élesen bírálták egymást a német kormánypártok vezetõi a hagyományos hamvazószerdai politikai nagygyûléseken.
PASSAU, VILSHOFEN, 20:58

Élesen bírálták egymást a német kormánypártok vezetői a hagyományos hamvazószerdai politikai nagygyűléseken.

Horst Seehofer bajor miniszterelnök, a jobboldali CSU vezetője pártja passaui rendezvényén sorsdöntőnek nevezte a szeptemberi szövetségi parlamenti választást, és hangsúlyozta, hogy a polgári erőknek meg kell akadályozniuk egy baloldali vezetésű kormány hatalomra jutását.

A CSU és az Angela Merkel kancellár vezette CDU szövetségétől jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) párttal kapcsolatban Franz Josef Strauss néhai pártelnök-miniszterelnök híres mondását idézve kiemelte, hogy a CDU/CSU-tól jobbra nem vetheti meg a lábát demokratikus legitimációval rendelkező tényező.

A választóknak alaposan meg kell fontolniuk, hogy kire adják szavazatukat, mert baloldali kormányt kapnak cserébe, ha a CDU/CSU-tól jobbra álló erőre voksolnak szeptemberben – húzta alá Horst Seehofer.

A szociáldemokrata párt (SPD) kancellárjelöltjéről szólva aláhúzta, hogy Martin Schulz kampánybeszédeiben hamis adatokkal operál, megtéveszti választóit a többi között a rendőrségnél kezdett létszámfejlesztés ügyében is. Ha így folytatja, nem Martin Schulz lesz a neve, hanem "Martin, a csaló" (Schummler) – mondta a CSU elnöke.

Elfogadhatatlan, hogy az SPD nap mint nap a méltányos, fair választási kampányt kéri számon a CDU/CSU-n, miközben kancellárjelöltje "elszakad a valóságtól" beszédeiben - hangsúlyozta Horst Seehofer.

Az Agenda 2010 nevű - Martin Schulz által bírált – egykori reformprogrammal kapcsolatban azt mondta, hogy a jövőről kell beszélni, és hozzá kell fogni az Agenda 2025 kidolgozásához. A program középpontjába az állások megőrzését és a munkahelyteremtést kell helyezni, mert "a legjobb szociálpolitika a biztos munkahely".

Továbbá a középosztály támogatására véghez kell vinni "minden idők legnagyobb szabású adócsökkentését", meg kell szüntetni a keleti tartományok felzárkóztatását szolgáló szolidaritási járulékot, és gyerekenként évi 1200 eurós támogatással járó otthonteremtési programot kell indítani.

A migrációs válságról szólva Horst Seehofer kiemelte, hogy a CSU továbbra is ragaszkodik a felső létszámhatár bevezetéséhez a menedékkérők befogadásában, és követeli, hogy valamennyi menedékkérőt tartóztassák fel a határon, és már ott hozzanak döntést arról, hogy jogosultak-e a német állam védelmére.

Ugyanakkor hitet tett amellett, hogy a nemzetközi viszonyok gyors és mélyreható változásai közepette Angela Merkel a legalkalmasabb arra, hogy kancellárként kiálljon Németországért.

Horst Seehofer a CDU/CSU kezdettől fogva képviselt álláspontját megerősítve hangoztatta: szó sem lehet arról, hogy Törökországot felvegyék az EU-ba. Az utóbbi hónapok belpolitikai fejleményei, a "jogállamiság megtiprása" miatt azonnal fel kell függeszteni a török uniós csatlakozási tárgyalásokat - tette hozzá.

Manfred Weber, a CSU alelnöke, az Európai Néppárt európai parlamenti (EP-) frakcióvezetője beszédében hangsúlyozta, hogy aki az SPD-re szavaz, "behozza Törökországot az EU-ba". Martin Schulz egy "elhibázott menekültpolitika" képviselője, szélesre tárná Európa kapuját a menekültek előtt, ami "árulás" Európa munkanélküliséggel sújtott fiatalsága ellen – mondta Manfred Weber.

Alexander Dobrindt elnökségi tag, szövetségi közlekedési miniszter hangoztatta: Martin Schulz nem érti, hogy a jobboldaliaknak, konzervatívoknak mit jelent a haza fogalma, ezért küzdeni kell az SPD, a Baloldal (Die Linke) és a Zöldek hatalomra jutása, a "baloldali köztársaság" kialakulása ellen, mert csak így lehet biztosítani, hogy "Bajorország Bajorország maradjon, és Németország Németország maradjon".

Martin Schulz az ugyancsak bajorországi Vilshofenben tartott gyűlésén a CDU és a CSU között a menekültügyben kialakult vitákra utalva hangsúlyozta, hogy a két párt "kényszerházasságban" él egymással, és "már nem is tudnak egymással beszélni, csak egymásról".

Az SPD-s kancellárjelölt azért is bírálta a CSU-t, mert "díszvendégként" fogadta Orbán Viktor magyar miniszterelnököt, aki szavai szerint megtagadta a szolidaritást Németországgal és egész Európával a menekültek befogadásában.

Az SPD a "bástya", amely megvédi Európát a "megsemmisítésére törő nacionalistákkal", valamint a "demokrácia ellenségeivel", a rasszizmussal és az idegenellenességgel szemben – hangsúlyozta Martin Schulz.

A baloldali kancellárjelölt ismét hitet tett amellett, hogy a "keményen dolgozó emberekért" akar küzdeni kormányfőként. Ezért kezdeményezi az Agenda 2010 reformját. Az előző szociáldemokrata vezetésű kormány idején, a kétezres évek elején elindított program ugyan javította Németország versenyképességét, de kiigazításra szorul, így a többi között hosszabb ideig kell folyósítani a munkanélküli segélyt a rászorulóknak. Növelni kell az állami beruházásokat is, legfőképpen a közoktatásra, a felsőoktatásra és a szakmai képzésre kell több pénzt fordítani – fejtette ki Martin Schulz.

Az úgynevezett politikai hamvazószerda a német belpolitika különleges dátuma: a farsangi időszak utolsó napját a pártok a több évtizedes hagyomány jegyében egymás éles hangú, de olykor ironikus támadásának jegyében töltik egy-egy kibérelt csarnokban vagy hatalmas sörsátorban. A pártvezetők beszédei közben a párttagokból, szimpatizánsokból álló hallgatóság jókat derül, és közben a húsvétig tartó 40 napos nagyböjt előtt finom ételekkel és italokkal kényezteti magát.

A CDU is megtartja hagyományos nagygyűlését, a mecklenburg-elő-pomerániai Demminbe szervezett szerda esti rendezvény fő szónoka Angela Merkel pártelnök-kancellár.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére