Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gyakori hibák, amiket lehet, hogy te is elkövetsz

Popovics Eszter

2017.02.28. 18:48

Nem vagyok a gyógyszerfogyasztás híve, de elõfordul olyan az ember életében, amikor csak azok segítenek. Ezek a leggyakoribb hibák, amelyeket lehet, hogy te is elkövetsz, amikor a fájdalomcsillapítók után nyúlsz!
Nem biztos, hogy egy hat, inkább megduplázom az adagot

Az orvos vagy a betegtájékoztató által ajánlott dózis megduplázása vagy triplázása nem fogja gyorsítani a gyógyulási folyamatot, viszont súlyos mellékhatásokat okozhat.

Az első fájdalomcsillapító nem fog 5 perc múlva hatni, hiába is szeretnénk. Azonban ez nem jelenti azt, hogy újabbat kellene bevenni. Sőt, egyes fájdalomcsillapítók esetében, ha az elsőre rövid időn belül egy újabbat veszünk be, akkor lassíthatjuk a korábbi hatását.

Amennyiben elegendő időt hagytunk a fájdalomcsillapítónak, ám mégsem múlik a fájdalmunk, akkor érdemes erről az orvosunkkal beszélni, hogy pontosan mennyi a napi maximális adag.

Egy pohár bor csak javítja a gyógyszer hatásfokát

A fájdalomcsillapítók és az alkohol általában fokozzák egymás hatását, ezért is áll a fájdalomcsillapítók betegtájékoztatójának többségében, hogy semmiképpen ne fogyasszuk alkohollal! Ez nemcsak a tömény szeszes italokat jelenti, hanem a likőröket, borokat és söröket is!

Sokan úgy gondolják, hogy a gyógyszerrel járó alkoholfogyasztási tilalom csak a tömény italokra vonatkozik, és nyugodtan ihatnak egy sört vagy bort. Pedig fájdalomcsillapító mellé az alkohol semmilyen formája nem megengedett!

 

Inkább kettévágom

Előfordulhat, hogy a gyógyszerek nem úgy hatnak, ahogy elvárnánk azt. Ennek egyik oka lehet, ha nem a megfelelő módon választják ketté azokat. A filmtablettákat egy speciális bevonat fedi, ami vagy a gyomrot kíméli a tablettán belüli hatóanyag irritáló, maró, gyomorkárosító hatásától, vagy a bezárt hatóanyagot védi a gyomor erősen savas közegétől, oly módon, hogy a hatóanyag csak a gyomrot elhagyva, a bélben válik szabaddá, ott fejti ki hatását. Így ezeket nem is érdemes feldarabolni, egyben kell megbirkóznunk velük. Egyes gyógyszereknél azonban megjelölték a helyet, ahol kettétörhetők.

Ha nem a megfelelően járunk el, akkor a gyógyszer íze kellemetlen lehet, és a hatóanyag felszívódása sem lesz optimális.

Csak 1-2 nappal ezelőtt járt le, még jó az

Nem árt tudni, hogy a páradús helyen (pl. fürdőszoba szekrényben) tartott gyógyszerek szavatossága hamarabb lejár. Sokan úgy vélik, hogy a nemrégiben lejárt gyógyszerrel nincs semmi gond, pedig előfordulhat, hogy nem, vagy pedig nem úgy hat, ahogy elvárnánk. Vigyázzunk, mert a lebomlási folyamat során keletkezett melléktermék hatása miatt akár még kórházba is kerülhetünk.

Azonban a gyógyszerfelhalmozásnak van egy másik veszélye is; a kamaszoknál gyakori a gyógyszerekkel való visszaélés, így nem árt odafigyelnünk.

(fajdalomportal.hu)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére