Így szívják el a migránsok az európai adófizetõk pénzét
2017.02.28. 09:58
600 000 angol fontba került az adófizetőknek az a per, melyben négy migráns kitoloncolásáról döntött a bíróság.
Az ügyvédek, akik azért küzdöttek, hogy a migránsok Nagy-Britanniában maradhassanak, 330 fontos órabért kaptak munkájukért. A dolog érdekessége az, hogy védenceik korábban már nyújtottak be menedékkérelmet Olaszországban. Ezzel a lépésükkel gyakorlatilag teljesen felforgatták a bevándorlási törvényeket, melyek szerint a bevándorlók hivatalosan abban az országban nyújthatnak csak be menedékkérelmet, ahová először megérkeztek – írta az Express.
A migránsok azzal védekeztek, hogy Olaszországban „embertelenül és lealacsonyító módon” bánnának velük.
A fellebbviteli bíróság az akkor belügyminiszterként szolgáló Theresa May javára döntött. Érvelésük szerint
Olaszország emberségesen bánik bevándorlóival, ebből a szempontból nem érheti kritika az országot.”
A három eritreai és egy iraki migráns azonban fellebbezett, ezzel az ügy a Legfelsőbb Bírósághoz került. Végül arra a döntésre jutottak, hogy ha van komoly kockázata annak, hogy embertelenül bánnának a bevándorlókkal, akkor tilos őket kitoloncolni Nagy-Britanniából. A migránsok szerint ha visszakerülnének Olaszországba, hajléktalanná válnának, két eritreai nő pedig azt ismételgette, hogy többszörösen megerőszakolták.
Az üggyel foglalkozó ügyvédeket 330 fontos órabérrel jutalmazták, a Belügyminisztérium által meghatározott egyéb költségekkel együtt pedig összesen 610 723 fontba került az ügy a brit államnak.
A UKIP politikusa, Gerard Batten felháborodva kommentálta az eseményt.
Hihetetlen, hogy az adófizetők pénzét az emberi jogok biznisze szívja fel, és az ügyvédek zsebét tömi. Teljesen indokolatlan a 330 fontos órabérük.”
Az ő véleményét osztotta Alec Shelbrooke konzervatív képviselő is. Szerinte ezek az esetek az Európai Unióból történő kilépéssel kezelhetővé válhatnak, hiszen ha hasonló esetben fellebbezés történik, álláspontja szerint egyszerűen módosíthatják a törvényeket a brit parlamentben.
Az ügyvédek előszeretettel húznak el egy-egy ügyet, hiszen így több pénzt kapnak. Az egész procedúrát felül kell vizsgálnunk.”
Az ő véleménye szerint ezt a lépést mindenképp meg kell lépnie a brit törvényhozásnak, hiszen így több pénzt fordíthat a belügyminisztérium a közbiztonság, vagy a terrorelhárítás fejlesztésére.