Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hadaka Macuri, avagy a meztelen férfiak küzdelme az egészségért és szerencséért

Vincze Viktor Attila

2017.02.20. 19:38

Tízezer férfi vett részt versenyzõként idén február 18-án is a több mint 500 éves Hadaka Macuri ünnepen. A sintoista hagyomány keretében csupán ágyékkötõbe öltözve versengtek egymással a szerencsehozó fapálcákért a hagyományaikat tisztelõ japán férfiak az Okajama prefektúrában lévõ Szaidaidzsi-templomban.

A Naoi-sindzsi vagy másik nevén a Hadaka Macuri (meztelen fesztivál) sintoista vallási alapokra épülő ünnepe 767-ben kezdődött a Nara-korszakban. Az ünnep alapvető célja a rossz szellemek és a csapások elűzése a magánemberek és egész közösségek számára. Kezdetét az jelentette, amikor Sotoku császára elrendelte, hogy az összes kokubundzsi ajánlja fel a segítségét a pestis elűzéséhez.

Később ezen cél továbbfejlődése révén kialakult a Hadaka Macuri mai hagyománya, ami szerint minden japán faluból egy kiválasztott férfi vallási fanatikusként azért versenyezett, hogy talizmánt, "go"-t kaphasson a papoktól, amelyek a hitük szerint a gyakori betegségektől megszabadíthatták őket, illetve az általuk képviselt falvak teljes lakosságát is.

Ezek a gyógyító talizmánok eredendően a papok által az új évi aszketikus gyakorlat sikeres befejezésének szimbólumai voltak. Évről évre nőtt a számuk azoknak, akik részesülni akartak ezekből a talizmánokból. Mivel a papír könnyen elszakadhatott, a talizmánok a versengés történelme folyamán mára fa ofudává, azaz fapálcává változtak.

A férfiak tisztító szertartásokon vettek részt 2017-ben is, mielőtt megkezdték a sokszor vértől sem mentes harcot a 20 centiméteres, szerencsehozó fadarabokért.

Le kell írni a vércsoportunkat egy cetlire, és azt az ágyékkötőbe dugni arra az esetre, ha komolyabban megsérülnénk"

– mondta el az egyik résztvevő, arra utalva, hogy akadt olyan év, amikor halálos áldozata is volt a tömeg versengésének.

A résztvevőket a tisztító fürdők után idén is összeterelték a Szaidaidzsi-templomba, ahol este tíz órakor a fények kioltása után, a szerencsehozó fapálcákat a papok a tömeg közé dobták. A szinte meztelen férfiaknak a tömegben, a sötétben kellett megkaparintaniuk a talizmánokat, majd az ágyékkötőbe rejtve kimenekíteni a többiek közül.

 

Az ünnep lényege napjainkban is a küzdelem, annak érdekében, hogy megérinthessék a versenyzők a szerencsét és egészséget hozó naoinint vagy a sin-otokot. A különös ünnep tehát egyáltalán nem önmagában az erőszakról szól. A hagyomány követői szerint:

Aki megszerez egy talizmánt, annak az szerencsét és gazdagságot hoz"

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére