Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Katonákat küldhet a Pentagon Szíriába

Pörge Béla

2017.02.17. 20:58

Az amerikai Védelmi Minisztérium (DOD) valószínûsíthetõen katonákat küld Szíriába, hogy normalizálják az országban a helyzetet, és térdre kényszerítsék az Iszlám Államot
WASHINGTON, 20:58

Az amerikai Védelmi Minisztérium (DOD) valószínűsíthetően katonákat küld Szíriába, hogy normalizálják az országban a helyzetet, és térdre kényszerítsék az Iszlám Államot.

A CNN egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva számolt be a Pentagon azon tervéről, amely szerint katonákat küldenek Szíria északi részébe annak érdekében, hogy segítsenek az Iszlám Állam elleni harcban.

A Breitbart megkereste a Pentagon szóvivőjét, Adrian Rankine-Gallowayt, aki nyilatkozatában megerősítette a hírt, és azt mondta, megkezdődött a konzultáció az Elnöki Hivatal és a hadsereg vezetői között a stratégiát illetően.

A szóvivő nem közölt részletes adatokat arról, hogy mennyi embert szándékozik küldeni Donald Trump Szíriába, a CNN ugyanakkor megtudta, hogy a végleges döntést az amerikai elnöknek kell meghoznia.

Ha a kivezénylésre rábólintanak, akár heteken belül megérkezhetnek az amerikai csapatok. Ezzel alapjaiban változna meg Amerika hozzáállása az ISIS-al folytatott harcokat illetően, hiszen Barack Obama volt elnök sosem hagyta jóvá katonai csapatok küldését Szíriába. Õ egyedül kiképzőtiszteket, szakértőket és segítőket küldött, hogy az ISIS ellen harcoló helyi erőket segíthesse.

James Mattis védelmi miniszter szerint az Obama-adminisztráció hozzáállásától teljesen eltérő stratégiát kell alkalmazni.

Csak így tudjuk felgyorsítani a hadjáratot”

– szögezte le Mattis.

Mattis felszólalt a müncheni biztonsági konferencia pénteki nyitónapján, ahol általánosságban beszélt a NATO-ról és a szövetség jövőjét érintő kérdésekről is.

Donald Trump amerikai elnök teljes mértékben támogatja a NATO-t, és fontosnak tartja, hogy a szövetség "hitelessége és jelentősége" fenntartása érdekében igazodjék az új kihívásokhoz, a terrorizmus, az informatikai hadviselés és a hibrid hadviselés veszélyeihez - emelte ki Mattis.

Hozzátette, hogy a legnagyobb veszélyt a szövetség déli határvidékén, a Földközi-tengertől Törökország határáig húzódó térségben terjedő terrorizmus jelenti. Ezzel a fenyegetéssel szemben az eddiginél "közvetlenebbül" kell felvenni a harcot, és folyamatosan fejleszteni kell a NATO-t, egyformán összpontosítva a védelemre és az elriasztásra, a szövetségi stratégia két fő összetevőjére - fejtette ki az amerikai védelmi miniszter.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére