Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szállj szembe a frontokkal!

Popovics Eszter

2017.02.06. 18:08

A múlt hét az idõjárás-változásról szólt, elképesztõ mértékû - több mint 20 Celsius-fokos - hõmérséklet-ingadozásnak lehettünk tanúi. A napokban migrénes fejfájást, pulzusszám emelkedést, nyomott közérzetet, fáradékonyságot és csökkenõ terhelhetõséget tapasztaltál? Akkor a melegfront játszott veled!
De mi is az a front?

A front a különböző tulajdonságú légtömegek közötti keskeny határfelületet jelenti. A frontok érkezésekor a hőmérséklet rövid időn belüli megváltozásával párhuzamosan a szél erőssége, iránya és a levegő egyéb állapothatározói rendkívül gyorsan megváltozhatnak. Általában meleg-, hideg- és kettős frontokat különbözetünk meg.

Mivel az ember természeti lény, így természetes, hogy minden környezeti változás hatással van ránk. Vannak, akik kevésbé érzékenyek a frontokra, míg másokat sajnos jobban megvisel. Melegfront esetén a tünetek már néhány órával a front átvonulása előtt jelentkezhetnek. Ilyenkor emelkedik a hőmérséklet, nő a páratartalom és csökken a légnyomás.

Ezek  a hatások a vérnyomás csökkenéshez, a pulzusszám emelkedéshez, esetleg depressziós tünetekhez, migrénes panaszok előfordulásához vezethetnek. Hidegfront esetén a tünetek a front átvonulása után jelentkeznek. A hidegfrontkor nő a légnyomás, ami ízületi fájdalmakkal, reumás panaszokkal, asztmás rohamokkal, gyomor-, epe- és vesegörcsökkel, illetve mellkasi panaszokkal, sőt a koraszülések számának emelkedésével, illetve a szívinfarktusok gyakoribb előfordulásával járhat.

Hogyan tudjuk megelőzni?

Sajnos nincs egy csodakapszula, amivel teljesen védve lennél a frontoktól. De ha bizonyos szabályokat betartasz, akkor csökkentheted a frontok tüneteit!

Amennyire lehet, iktassuk ki a mindennapi életünkből a stresszt, táplálkozzunk egészségesen, együnk vitaminokban (legfőképpen C-, B- és D-vitaminban) és ásványi anyagokban (főként magnéziumban) gazdag, könnyen emészthető, csökkentett zsír- és sótartalmú ételeket. Igyunk minimum 2-3 liter folyadékot, ami főként vízből és gyógyteából áll. Kerüljük a szénsavas és cukrozott üdítőitalok fogyasztását. Sportoljunk rendszeresen, akár kint a szabadban. Jó hatású a naponta végzett váltott zuhany (2 perc hideg, 2 perc meleg vizes tusolás felváltva), ha tehetjük szaunázzunk, mivel így formában tarthatjuk a keringési rendszerünket.

Mit csináljunk, ha nem tudjuk megelőzni?

Ha a tünetek mégis megjelennek, akkor a legfontosabb, hogy próbáljunk sötétített, csöndes, hűvös szobában maradni, alkalmazzunk hideg vizes borogatást, lélegezzünk mélyeket és pihenjünk!

(webbeteg)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére