Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hadházy Ákos: Az LMP nem lett kormánybarát és nem támogatná az alaptörvény módosítását

Vincze Viktor Attila

2016.11.22. 19:14

Az LMP nem lett kormánybarát attól, hogy a párt képviselõi támogatták az alkotmánybíróság új tagjainak parlamenti megszavazását. Ebbõl a szavazásból egyáltalán nem következik az, hogy a párt a jövõben támogatná a kormánynak az alkotmánymódosítási terveit - mondta a 888.hu-nak Hadházy Ákos. Az LMP parlamenti képviselõje szerint amikor árulással vádolja õket a többi ellenzéki párt, az annak a jele, hogy õk továbbra is csak egymás szavazatainak a megszerzésével foglalkoznak.

888. hu: Miért támogatta az LMP az új alkotmánybírók parlamenti megszavazását az ellenzék pártjai közül egyedüliként?

Hadházy Ákos: A fő cél, amelyet mi a szavazás támogatásának megfontolásakor szem előtt tartottunk, az az volt, hogy a legfőbb alkotmányos bírói testület minél függetlenebb legyen a kormánytól. Az utóbbi időszak alkotmánybírósági döntései alapján az tisztán látszott, hogy a csonka létszámú taláros testület nem tudta garantálni a független működést. Az új bírók mai megválasztása után viszont úgy gondoljuk, hogy most már van esély, vagy legalábbis megnőtt a reménye a függetlenség felé tartó további változásoknak. Ha megnézzük a most alkotmánybíróvá választott emberek előéletét, a korábbi szakmai eredményeiket, működésüket, akkor az alapján biztosan állíthatjuk, hogy ők alkalmasak az alkotmánybírósági feladataik kiváló ellátására. Ezért az LMP-nek az a határozott meggyőződése, hogy a többi ellenzéki pártnak a most megválasztott új alkotmánybírók személyeit az alkalmasságukat is megkérdőjelező támadása valójában nem szakmai alapú, hanem csak színtisztán politikai motivációjú.

888. hu: Az LMP és a kormány között most megmutatkozott konstruktív együttműködés, ami az új alkotmánybírói posztokra javasolt személyek kiválasztásától egészen a bírójelölteket hivatalukba helyező parlamenti szavazásig terjedt, annak a jele, hogy megváltozott valami az LMP politikájában?

H.Á.: Az LMP politikája nem változott meg sem az ellenzék, sem pedig a kormány irányába. Az előválasztások technikáját továbbra sem tartjuk jónak, és továbbra is az a stratégiánk, hogy a választásokon önállóan fogunk indulni. Egyáltalán nem következik a bírók megválasztásához nyújtott támogatásunkból, hogy az LMP támogatná az alaptörvény módosítását, ha azt a kormány újra szavazásra bocsátaná. A mi pártunk már korábban is tudatosan nem támogatta, és ugyanazon az alapon továbbra sem fogja támogatni a kormány kvótaügyben kezdeményezett alaptörvény-módosító javaslatát. Azért, mert szerintünk a kormánynak ez az alkotmány módosításával járó elképzelése egész egyszerűen nem használható a kormány által elérendő célra. A kormány alkotmánymódosító javaslata a rendelkezésre álló marketing eszközök segítségével valójában megoldás helyett, csak a látszatát adná annak, hogy ténylegesen is történik valami a menekültek okozta válság megoldására.

888. hu: Árulónak és Fidesz-bérencnek titulálta a többi ellenzéki párt az LMP-t az alkotmánybírók parlamenti megszavazása miatt. Miért ilyen erőteljesek az önökkel szembeni ellenzéki indulatok?

H.Á.: Az a támadás, amit a többi ellenzéki párt az LMP ellen az alkotmánybírók  megválasztására hivatkozva indított, az szerintünk valójában egy fontos jel, ami arról tanúskodik, hogy az ellenzék működésében nagyon súlyos gondok vannak. Ezt a problémát meg kellene oldani, mert az sehová sem fog vezetni, ha az ellenzéki pártok mindig csak azt bizonygatják egymással szemben, hogy ki a nagyobb ellenzéki. El kellene gondolkodnia az ellenzék pártjainak azon, hogy vajon jó dolog-e, ha a 2018-as választásokig hátralevő időt csak azzal töltjük, hogy egymástól próbálunk meg szavazatokat elvenni.  

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére