Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Reszeltek az ObamaCare-nek

Kékes Viki

2016.11.10. 06:28

A kongresszus republikánus tagjai mielõbb meg akarják valósítani Trump programját.
WASHINGTON, 06:28

A kongresszus republikánus tagjai mielőbb meg akarják valósítani Trump programját.

Két befolyásos republikánus politikus –  Paul Ryan házelnök és Mitch McConnell, a szenátus republikánus többségének vezetője – elsősorban az ObamaCare mielőbbi megszüntetésére utaltak, amikor arról beszéltek, hogy mielőbb meg akarják valósítani Trump programját. Az USA 45. elnöke azt ígérte, hogy megválasztása esetén azonnal visszavonja a Barack Obama elnök nevével fémjelzett egészségbiztosítási törvényt. A Trump javasolta rendszerben az emberek egyéni számlákra tehetnék félre az egészségügyi ellátásukra szánt összegeket és ez a pénz adómentes lenne. Ezzel szemben az Obama-féle egészségbiztosítási törvény szerinti biztosítási költségek folyamatosan, és az utóbbi időben már ugrásszerűen nőnek sokak ingyenes ellátása miatt.

Mitch McConnell a Capitoliumon tartott sajtóértekezletén hangsúlyozta:

azt szeretnénk, ha az ország más irányba menne"

Trump győzelme megteremteni látszik a Republikánus Párt régóta hiányolt egységét. A pártelit egy része a kampányban nem támogatta Trumpot, de legalábbis távolságot tartott tőle, a győzelem utáni napon azonban mintha mindez elpárolgott volna. Vezető republikánus politikusok jelzik, hogy támogatják a megválasztott elnököt. John Kasich ohiói kormányzó például – aki a nyáron még arra sem volt hajlandó, hogy részt vegyen pártja elnökjelölt-állító konvencióján az ohiói Clevelandben – szerdán már Twitter-üzenetben közölte, hogy

az amerikai nép megszólalt, és itt az ideje, hogy ismét összefogjunk"

Ez az összefogás kiterjed majd az ObamaCare visszavonásán túl a szövetségi legfelső bíróság új tagjának jelölésére is. Ez a testület az Egyesült Államokban az alkotmánybíróság szerepét tölti be, állásfoglalásai rendkívül jelentősen befolyásolják az amerikai társadalom életét. Az idén télen elhunyt a bíróság egyik konzervatív tagja, Antonin Scalia, és azóta sem sikerült kinevezni utódját. Obama elnök ugyan jelölte Merrick Garland bírót, ám a republikánusok nem fogadták el őt, mondván, liberális bíró, így megbomlana a legfelső bíróság egyensúlya. Most Donald Trump jelölheti az új bírót, és mint a kampányban többször is elmondta, ez is elnöksége első száz napjának fontos döntése lesz.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére