Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Amerikában tényleg megszûnt a sajtószabadság

Tóth Dalma

2016.10.17. 09:58

Az amerikai sajtószabadság és a demokrácia elleni támadásként értékelték, hogy letartóztattak egy újságírót és egy dokumentumfilmest.
WASHINGTON,  9:58

Az amerikai sajtószabadság és a demokrácia elleni támadásként értékelték, hogy letartóztattak egy újságírót és egy dokumentumfilmest.

Amy Goodman és Deia Schlosberg a vitatott észak-dakotai olajvezeték építéséről kívántak tudósítani.

A riporternőt és dokumentumfilmest az olajvezeték ellen tüntető civilekkel, köztük Shailene Woodley színésznővel együtt tartóztatták le a múlt héten. Goodman riportot készített, Schlosberg pedig dokumentumfilmet forgatott az olajvezetékről, annak építéséről. Mindketten börtönbüntetésnek néznek elébe.

Schlosberg leforgatott anyagát elkobozták, s háromrendbeli összeesküvés – köztük birtokháborításra való összeesküvés – címén vádat emeltek ellene. A büntetés akár 45 évig terjedő börtön is lehet.

A folyamatosan a helyszínen riportokat készítő Goodman ellen még szeptemberben adtak ki letartóztatási parancsot zavargásra szóló felbujtás vádjával. Börtönnel és pénzbüntetéssel büntethető. Amikor az újságírónő ügyvédje magyarázatot kért, hogy miért tartóztatnak le egy, csak a munkáját végző újságírót, az illetékes megyei vádhatóság közölte: Amy Goodmant nem újságíróként, hanem protestáló civilként tartják számon.

Shailene Woodley színésznőt szintén birtokháborítással és zavargásban való részvétellel vádolják.

Az olajvezeték a sziú indiánok rezervátumain keresztül vezet, és az ellenzők szerint az építtetők feldúlnák az őslakosok kulturális örökségének tárgyi emlékeit, köztük a síremlékeiket is. Emiatt április óta kisebb-nagyobb intenzitással ugyan, de folyamatosan vita van és tüntetések zajlanak.

A Goodman és Schlosberg elleni eljárásokat nem függesztették fel annak ellenére sem, hogy Barack Obama amerikai elnök, éppen a tiltakozások hatására, arra kérte az építő konzorciumot: egyelőre állítsa le a munkát egy 32 kilométer sugarú körben az Oahe-tó körül.

Olyan is előfordult, hogy a CNN Trumpot cenzúrázta.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére