A "demokratikus" baloldal a távolmaradást ünnepli
2016.10.03. 18:00
A népszavazás, legyen bár érvényes vagy éppen érvénytelen, mégis a népszuverenitás és a népfelség elvének legerősebb szimbóluma, vagyis a néphatalom gyakorlásának legfőbb eszköze: felül a gálya, alul a víznek árja, jól ismerjük.
Na mármost nekünk olyan demokratáink vannak, vagy hát fogalmazzunk egyenesen, bennünket olyan demokratákkal vert meg a sors, akik lepcsesre pofázzák magukat a demokratikus értékekről, demokratikus gondolatokkal kelnek és fekszenek, álmukban is csak demokratásdit játszanak a többi kis demokratával a demokraták legdemokratikusabban berendezett demokrata homokozójában, és az a kedvenc mondatuk, hogy mi, demokraták.
Aztán ha igaziból szembetalálkoznak egy 100 százalékosan demokratikus döntéshozatali processzussal – népszavazás, lásd. fent – akkor sikítozva arrébb ugrálnak, bojkottra szólítanak, otthonmaradásra hívnak fel, vagy a legsúlyosabb hülyegyerektempót felvéve arra ösztökélnek másokat, hogy szavazzanak érvénytelenül egy bazi nagy trollface-maszkban, he-he-he, ha-ha-ha.
Gyurcsány a vasárnapi népszavazás DK-s (Demokratikus Koalíció) eredményváróján képes volt azt mondani, "győztünk, nem kicsit, nagyon". Vagyis azt mondta, a legfontosabb demokratikus megnyilvánulás (népszavazás) eredménytelensége a demokraták számára siker, mi több, nagy győzelem.
Majd így folytatta Ferenc, a fődemokrata:
a demokratikus ellenzék 10 éve vár egy valódi győzelemre, ami ma megérkezett."
Tehát a demokratikus ellenzék számára az a győzelem, ha az emberek nem jelennek meg egy demokratikus döntéshozatalban, hanem távolmaradnak attól.
Értjük, köszönjük.
Nagy szerencse, hogy mi nem tartozunk közéjük. Reméljük, ez hosszú-hosszú ideig így is marad.
P.S. Valaki légyszi világosítsa fel Ferencet, a tőről metszett demokratát, hogy ha 2018-ban is ilyen hatalmas győzelmet arat a demokratikus ellenzék – azaz az emberek nem mennek el az országgyűlési választásokon rájuk, a demokratikus ellenzékre szavazni – akkor a demokratikus maszlag bla-bla-bla pártjai (DK, MSZP, Együtt, PM, MOMA) egyetlen mandátumot sem fognak szerezni.
Ismereteink szerint olyan demokratikus versenyt még nem hirdettek, ahol a választásokon meg nem jelenő emberek kedvenc pártjai kerülnek be a törvényhozásba.
Állítólag a demokráciát cselekvésre (választásokon történő megjelenés, és érvényes szavazat leadása), valamint szavazatszámra is játsszák, de lehet, hogy csak mi vagyunk ilyen ódivatúak, és Ferenc akkora überdemokrata, hogy neki már ez sem számít.