Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nemzetközi sajtószemle

888.hu

2016.10.03. 10:28

Ezt olvassuk mi.

Lehetetlen szemléletesebben bemutatni a „szabad világ” sajtója és a „Kreml propagandaszócsöve” közötti különbséget annál, mint ahogyan a tegnapi magyarországi kvótareferendumról tudósít  a két hírforrás.

A legolvasottabb német DER SPIEGEL portálja Orbán felsült a menekültkvótáról rendezett referendummal címmel 3514 bruttó karakter terjedelemben írt a tegnapi népszavazásról, amely cikkben még Soros neve is megtalálható, de az elsöprő elutasítást mutató szavazási arány megtalálhatatlan.

A globális orosz RT (Russia Today) televízió angol nyelvű portálján olvasható tudósításának már a címe is bemutatja a tényszerű lényeget: A magyarok 98 %-a elutasítja az EU menekültkvótákat, de az alacsony részvétel érvénytelenné tette a népszavazást. E 4146 bruttó karakter hosszúságú tudósítás a tényekhez ragaszkodva ír a szavazási számadatokról, a miniszterelnök és a pártok reagálásáról.

A referendumról szóló amerikai portál európai kiadása hatalmas terjedelemben ír a népszavazással Magyarország az EU-nak kifejezett Orbán-melletti üzenetet küld című cikk első mondata: „Lehet, hogy a brüsszeli establishment Magyarország szókimondó miniszterelnökét, Orbán Viktort idegengyűlölő kitaszítottnak tekinti, de saját országa mögötte áll – ami olyan valami, amit sok már uniós vezető manapság nem vehet készpénznek.” Később ez olvasható. „A földcsuszamlásszerű eredményt némileg aláásta az, hogy a szavazói részvétel 43,35 % volt, ami az 50 %-os küszöb alatt marad. De míg Orbán kritikusai ezt igyekeztek kihasználni, hogy  kijelentsék, a referendum kudarcot vallott, a több mint 3,58 millió szavazó részvétele ennek ellenére mély benyomást keltő. Magyarországon 2003-ban az EU-s csatlakozásról kiírt népszavazáson a részvételi arány 45,6 % volt, és még akkor is csak 83,8 % volt az igenek száma.” A cikk  Milan Niè, a pozsonyi GLOBSEC Politika Intézet európai programvezetője szavait idézve ér véget: „Orbán most nagyobb tömeghez szól, mint saját országa. E posztliberális, magát a tényeken túltevő, a globalizáció, liberalizmus elleni visszahatások köré épült Európának a prófétája akar lenni. Ez már részéről régóta látható ambíció. Ránéz Nyugat-Európára és arra gondol, hogy a mostani vezetőket kiszavazzák hivatalukból és reméli, hogy az új vezetők egyre inkább az ő ideológiájára tekintenek és őt szövetségesüknek tekintik.

A vezető francia lap címében így foglalja össze véleményét a referendumról:  Migránskvóta: Orbán makacskodik a magyarországi referendum bukása ellenére.

A német hírmagazin pedig e címmel ugyanazt: Monokli Brüsszelnek: mit jelent az eredmény Európának?

Magyarország a migránsok ellen szavaz, de túl kevesen a küszöb eléréséhez címmel ír a témáról a vezető amerikai lap.

Referendum: Orbán Ausztriából kap fedezeti támogatást címmel a vezető osztrák lap Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter szavait idézi, melyek szerint „Brüsszel nem hagyhatja figyelmen kívül a magyarok akaratát”.

Magyarország menekültreferenduma nem érvényes, miután a szavazók távolmaradtak címmel a brit lap cikkét ketten írták. Egyikük Patrick Kingsley, másikuk („a tudósításhoz hozzájárult”) Novák Benjámin. A cikk így zárul: „Vajna Zsuzsanna 79 éves holokauszt túlélő – aki emlékezik ara, amikor a Duna-parton kellett fel-alá sétálnia, miközben a magyar nácik más zsidót lőttek a folyóba – elmondta, hogy a menekültek stigmatizálása arra emlékeztette, miként lázítottak a zsidók ellen gyerekkorában. "Most nagyon olyan a légkör, mint a harmincas években volt a II. világháború előtt." A harmincas években nagyon rossz gazdasági helyzetben voltunk. Az embereket kellett okolni, és azok a zsidók voltak. És ez az, amire emlékeznem kell, amikor a magyar kormány propagandáját olvasom. Nagyon veszélyes. Mert egész Európát megfertőzheti”.

A német külügyminisztérium oda vágott be videóján tapsot az ENSZ-közgyűlése előtt beszélő Frank-Walter Steinmeiernek, ahol nem volt taps, buktatja le Berlint az ismert hírportál. A külügyminisztérium által közzétett videón a beszéd megkezdése után két perccel taps következett, holott a taps ténylegesen 14 percet váratott magára.


Még kínosabb: a német statisztikai hivatal saját összehasonlító adatai szerint Németországban tiltották le a legtöbb YouTube-videót: az országosan legkedveltebbek 61,5 %-át. A cenzúrázási arányban Németország messze megelőzi Dél-Szudánt, ahol körülbelül ezer videó 15,3%-áttettek elérhetetlenné. Afganisztánban ez az arány 4,4%.

Magyar elhárítás: a párizsi és brüsszeli támadók többsége az EU-ba menekültként áramlottak be címmel a globális orosz tévéhálózat angol nyelvű portálja készített jelentést a témáról.


A zsidók elhagyhatják az EU-t, ha az iszlám terrorizmust és antiszemitizmust nem fékezik meg címmel idézi a tévéállomás Pinchas Goldschmidt (az Európai Rabbik Konferenciájának vezetője, Moszkva főrabbija) szavait, amelyeket az európai parlamenti képviselőkhöz intézett figyelmeztetve őket arra, hogy „a radikális iszlám és a szélsőjobboldali antiszemitizmus az európai zsidóságot létében fenyegeti”, hozzátéve, „mindkét vonatot meg kell állítani, mielőtt túl késő lenne”. Goldschmidt sürgette az EU-t, hogy tegyen többet a migránstömegek integrálásáért, hogy feladják „őrjöngő antiszemitizmusukat és radikalizmusukat”, ugyanis, ha az európai helyzet nem változik, az EU „bukott kísérletté” válik. 


John Holmest, a BBC veterán műsorvezetőjét elbocsátották a csatornától. Az adó a fokozott sokszínűség indokára hivatkozott. A közszolgálati Radio4 csatornának The Now Show vezetését azért kellett elhagynia, hogy több nőnek és a diverzitásnak adjanak helyet. Holmes kollégáinak elmondta, még főnökei neki nyíltan bevallották, hogy a „politikai korrektség” (PC) az adónál már túllőtt minden célon. Holmes a következő kérdést tette fel az eset kapcsán: „Csak azért, mert fehér férfi vagyok – noha az nem az én hibám – menesztenek munkahelyemről?”

Az amerikai portál „Oszd meg ezt a táblázatot: a Hillary által elpusztított országok” címmel abc-sorrendben és sokkoló kontrasztban mutatja be, hogy miként néznek ki az országok Hillary Clintin 2009-ben kezdődött külügyminiszersége előtt, és most. Abháziától egészen Jemenig (Yemen).

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére