Radikális változáson megy keresztül az angol nyelv a bevándorlás és a multikulturalizmus miatt
2016.09.29. 12:28
Nagy-Britannia fővárosában, Londonban soha nem látott változáson megy keresztül az angol anyanyelv.
Nyelvészek szerint a "th" hang teljesen ki fog kopni az angol nyelvből. Szakértők szerint mindez leghamarabb Londonban, körülbelül a 2060-as években fog bekövetkezni. A változás hátterében a bevándorlók állhatnak, akik nem szoktak hozzá a "th" kiejtéséhez.
A brit metropoliszban már érezhető, hogy egyszerűen eltűnt a hétköznapi nyelvből a jellegzetes dél-keleti angol dialektus, melynek helyébe karibi, nyugat-afrikai és ázsiai akcentusok kerültek.
A Yorki Egyetem kutatói egy nagyobb volumenű tanulmányban azt állítják, hogy a brit angol radikális változáson fog keresztülmenni az elkövetkezendő évtizedekben. Az egyik tanár, Dr. Dominic Watt szerint:
London nyelvészetileg is az egyik legfontosabb város a világban, és arra számítunk, hogy a legjelentősebb változások itt fognak először megjelenni. [...] Az eddig tapasztalt változások ismeretében a következő 50 évben a szavak szerkezete fog egyszerűsödni, jóval rövidebbek lesznek."
Az egyszerűsödés és a szleng mellett a nyelvészek is felhívják arra a figyelmet, hogy az egyik jellegzetes hang, a "th" helyébe a "d", az "f" vagy a "v" hangok léphetnek – így például a "throw"-ból "frow", a "mother"-ből pedig "muvva" válhat. De a szakértők szerint a "h" is kikophat az angol nyelvből, így mondjuk a "here" szóból a közeljövőben könnyen "ere" lehet.
A szakértők kitértek arra is, hogy mivel az íráskép általában követni szokta a kiejtést is, gyakorlatilag ez történik a szlengben, így az elkövetkezendő évben valószínűleg meg kell változtatni az angol helyesírást.