Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az unió felgyorsítaná a kényszerbetelepítést

Pörge Béla

2016.09.28. 16:58

Több görög politikus is arról beszélt szerdán, hogy azt szeretnék, ha minél több migránst venne át Görögországtól a többi EU-tagállam.
BRÜSSZEL, 16:58

Több görög politikus is arról beszélt szerdán, hogy azt szeretnék, ha minél több migránst venne át Görögországtól a többi EU-tagállam.

Dimitrisz Avramopulosz migrációs ügyekért felelős uniós biztos szerdán Brüsszelben kijelentette:

Az utóbbi időben jelentős előrelépés történt a menedékkérők Európai Unión belüli áthelyezésében, a folyamatot azonban még jobban fel kell gyorsítani."

Az áthelyezési program végrehajtásáról közzétett friss bizottsági jelentés szerint a 160 ezer menekült áthelyezését célzó, tavaly szeptemberben elfogadott uniós mechanizmus keretében eddig 5651 embert helyeztek át: 4455-öt Görögországból, 1196-ot pedig Olaszországból.

Avramopulosz a sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a folyamat jelentősen felgyorsult az utóbbi hónapokban, szerinte ez azt jelenti, hogy

igenis működhet a rendszer, ha megvan a határozott politikai akarat. A menekültválság még nem ért véget, további munkára van szükség, minden tagállamnak vállalnia kell a felelősséget, ez ugyanis nem görög vagy olasz probléma, hanem európai kihívás, amelyre közös választ kell adnunk."

A politikus úgy véli, a jövő év végéig Görögországból 30 ezer menedékkérőt is szét lehet osztani a tagállamokban.

Újságírói kérdésre válaszolva Avramopulosz elmondta, az Európai Bizottság "nem tartja aggályosnak", hogy egy tagállamban népszavazásra kerül sor, ez olyasmi, ami az érintett ország állampolgárait érinti.

Magyarországon demokrácia van, amely megfelelően működik"

– mondta. Kijelentette, bízik benne, hogy "a magyarok észszerűen és felelősségteljesen fognak szavazni" a vasárnapi népszavazáson.

Teljes mértékben tiszteletben tartják a magyar választók döntését"

– jelentette ki Avramopulosz.

A bizottság tájékoztatásából kiderült, hogy négy tagállamba – Ausztriába, Dániába, Lengyelországba és Magyarországra – eddig egyetlen embert sem helyeztek át Olaszországból vagy Görögországból az erre szolgáló mechanizmus keretében. Azonban erre hamarosan sor fog kerülni.

Az Európai Bizottság az elismert menekültek harmadik országokból történő áttelepítése terén elért eredményekről is beszámolt. Mint írták, a korábban elfogadott mintegy 22 ezerből eddig 10 695 nemzetközi védelemre szoruló, lakóhelyét elhagyni kényszerült személyt telepítettek át uniós országokba Jordániából, Libanonból és Törökországból.

A testület tájékoztatása szerint az Európai Unió és Ankara közötti migrációs megállapodás életbe lépése óta 1614 szíriai menekültet helyeztek át Törökországból uniós országokba. Június óta naponta átlagosan 85 ember érkezett illegális úton a görög szigetekre Törökországból, míg az egyezmény életbe lépése előtti időszakban ez a szám 1700 körül volt. A migrációs megállapodás keretében eddig 578 illegális határátlépőt szállítottak vissza Görögországból Törökországba.

Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának előző héten közzétett adatai szerint nagyjából 60 ezer migráns rekedt Görögországban, közel 160 ezren pedig olaszországi befogadóközpontokban vannak.

A görög külügyminiszter, Nikosz Xydakisz a Die Weltnek pedig arról panaszkodott ma egy interjúban, hogy túl kevés Görögországba érkező migránst osztanak szét.

Egyes országok nem is fogadtak be senkit, a többiek is csak keveset. Jelenleg már 60 ezer migráns él az országban, lassan elérjük a tűréshatárt"

— mondta a görög politikus.

(MTI, Spiegel)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére