Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Már megint atomkatasztrófával fenyeget a Népszabadság, most megszívták

888.hu

2016.09.27. 15:08

A Népszabadság sokat látott tollforgatója, az újságírás csuhajildikója már ATOMKATASZTRÓFÁT vizionált. A cikk szerzõje, Hargitai Miklós a nagy szenzációhajhászás közben arra a következtetésre jutott, hogy az Orbán-kormány atomkatasztrófával játszadozik. Szerencsére ennél nagyobbat nem is tévedhetett.

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. közleményben cáfolja a Népszabadságban megjelent híreket. Megerősítik, hogy az Oroszországba történő kiszállítása 2014-ben a legnagyobb körültekintéssel, teljesen biztonságosan és jogszerűen történt. A Paksi Atomerőmű minden, a művelet veszélyességét felnagyító, a közvélemény megfélemlítésére vagy pánikkeltésre alkalmas hamis állítást határozottan visszautasít.

Az Európai Bizottság képviselői a tokozott üzemanyagot tartalmazó konténereket a kiszállítást megelőzően személyesen ellenőrizték és előírásszerűen plombálták – írják a közleményben. A Paksi Atomerőmű kiemelt figyelmet fordít arra, hogy tevékenysége során mindenkor a vonatkozó jogszabályok és szerződések alapján járjon el, maximálisan betartsa a hatályos nemzetközi irányelveket, és mindenben megfeleljen a magyar nukleáris hatóság előírásainak. Több nemzetközi vizsgálat – így a Fukushima után elvégzett CBF (közismert nevén Stressz-teszt) – is igazolja, hogy a Paksi Atomerőmű világszínvonalon üzemelteti az erőművet. Az atomerőmű egyre javuló biztonsági mutatói és a termelési rekordok megerősítik, hogy nukleáris üzemben csak a biztonság maximális figyelembevételével lehet kiemelkedően termelni.

Mi volt a kifogás?

Amúgy az Európai Bizottság azt kifogásolta, hogy Magyarország 2014 nyarán vasúton kijuttatta a sérült fűtőanyagot a háborúban álló Ukrajnán keresztül Oroszországba, tudva, hogy a részlegesen kiégett fűtőanyag fegyveresek kezébe kerülve vagy egy bombatámadás esetén több országnyi területet veszélyeztethet. 

Ezzel az állítással csupán az a probléma, hogy az Európai Unió hivatalosan nem ismeri el a Kelet-Ukrajnában folyó harcokat, mint háborús cselekmény. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére