Nagy Gábor

2016.09.24. 09:38

A WTCC magar pilótája egyedüli Hondásként jutott be az idõmérõn a legjobb 10 közé.

Az első és a második szabadedzésen is ott volt a magyar pilóta a legjobb tízben.

Ám a realitásokat figyelembe véve Norbi 9-dik helye (ami azt jelenti, hogy a Hondás pilóta a második helyről rajtol vasárnap a nyitó futamon) gyönyörű teljesítmény, hiszen a kínai pályán van egy 1,1 kilométer hosszú egyenes, ami nem kedvez a Hondának. Másrészt plusz 60 kilogramm van az autójában, míg a versenytársaknak egyáltalán – a Citroent kivéve – egyáltalán nincsenek büntetősúlyai.

Michelisz csapattársai, Monteiro a 14., Huff pedig a 15. helyen végzett. Az időmérőt egyébként José-María López nyerte a Ladás Nicky Catsburg és a Volvós Fredrik Ekblom előtt.

A Zengő Motorsport magyar pilótái, Ficza Feri és Nagy Dani az utolsó két helyről indulnak a vasárnapi futamon.