"Az MSZP képtelen maga mögött hagyni a bolsevik hagyományokat"
2016.09.20. 14:28
A politikus keddi budapesti sajtótájékoztatóján felidézte az MSZP XV. kerületi önkormányzati képviselője, Móricz Eszter minapi nyilatkozatát, amelyben a migránsok betelepítését ellenző politikus azt mondta,
hívő keresztény nőként mást gondol a kvótanépszavazásról, mint az, aki nem veszi alapul, hogy a migránsok által képviselt dolgok ellentétesek a keresztényi magatartással.
Az MSZP elnöksége azonban hétfőn berendelte őt, majd Móricz Eszter közleményt adott ki, miszerint félreérthetően fogalmazott, és kijelentette: nem vesz részt a népszavazáson — mondta a történtekről Kósa Lajos.
Pedig a kötelező betelepítési kvóta ügyében nyilvánvalóan nemzetrontó politikát folytat az MSZP – fogalmazott –, és egyre több választója, sőt politikusa szerint is rossz álláspontot képvisel a kérdésben a szocialista párt. A Fidesz mindenkit arra biztat, vegyen részt a népszavazáson, voksoljon nemmel, mert nem pártok, hanem a nemzet ügye melletti kiállásról van szó – mondta, hangsúlyozva:
semmilyen brüsszeli szervezet nem dönthet arról, hogy nem magyar állampolgárok hogyan és mennyien élhetnek Magyarországon. Ez a magyarok elemi joga."
A frakcióvezető-társainak múlt héten írt nyílt levéllel kapcsolatban – amelyben arra buzdította őket, mondjanak nemet a kvótareferendumon – Kósa Lajos közölte: eddig csak az MSZP képviselőcsoportjának vezetőjétől kapott választ. Ebben Tóth Bertalan azt írta –idézte –, hogy nincs igaza a Fidesznek, ez egy értelmetlen kérdés.
Martin Schulz, az Európai Parlament (EP) elnöke pedig bejelentette, hogy az EP ősszel napirendjére tűzi az általa támogatott kvóta kérdését. Ráadásul Martin Schulz szerint felső limit nélkülinek kellene lennie a kvótának.
Azt a hétfői hírt, hogy az Európai Bizottság nem áll el a kötelező uniós kvótarendszerre vonatkozó tervektől, a Fidesz frakcióvezetője úgy kommentálta: az Európai Bizottság mindig is kvótapárti volt, ezért ez a mostani közlés egy ténybejelentés.
Angela Merkel német kancellár hétfői nyilatkozatáról – mely szerint legszívesebben visszaforgatná az idő kerekét, mert Németországot felkészületlenül érte a menekültválság – a kormánypárti politikus azt mondta: nem értékelné úgy, hogy a kancellár gyökeresen megváltoztatta volna az álláspontját.
(MTI)