Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nem lesz parlamenti szavazás a Brexitrõl Nagy-Britanniában

888.hu

2016.08.27. 10:28

Theresa May brit kormányfõ végleges döntése, hogy nem bocsátja szavazásra a parlament alsóházában az Egyesült Királyság kilépésének elindítását az Európai Unióból - írta szombaton a The Daily Telegraph kormányzati forrásokra hivatkozva.
LONDON, 10:28

Theresa May brit kormányfő végleges döntése, hogy nem bocsátja szavazásra a parlament alsóházában az Egyesült Királyság kilépésének elindítását az Európai Unióból — írta szombaton a The Daily Telegraph kormányzati forrásokra hivatkozva.

A lap emlékeztetett arra, hogy az EU-ból való várható kilépés ellenzői szerint a brit tagságról júniusban tartott népszavazás eredménye nem kötelező érvényű, és a parlamenti képviselők jóváhagyására van szükség a kilépést szabályozó lisszaboni szerződés 50. cikkelyének aktiválásához és ezzel a legfeljebb két évig tartó hivatalos tárgyalások megindításához.

A The Daily Telegraph értesülései szerint a miniszterelnök konzultált a kormány jogászaival, akik arról tájékoztatták, hogy végrehajtói hatalmával élve parlamenti szavazás nélkül is aktiválhatja az 50. cikkelyt és ezzel megindíthatja a kilépésről szóló hivatalos tárgyalásokat.

A lap forrásai szerint Theresa May nem akar lehetőséget adni a kilépés ellenzőinek, hogy akadályozzák az Egyesült Királyság távozását az Európai Unióból. Újfent hangsúlyozták, hogy a kormányfő szerint a "Brexit Brexitet jelent", a britek kinyilvánították akaratukat, ő pedig végrehajtja.

A brit törvényhozás 650 fős alsóházának túlnyomó többsége, mintegy 480 képviselő a bennmaradás mellett foglalt állást, köztük a korábbi belügyminiszter Theresa May is. A felsőház túlnyomórészt szintén a tagság fenntartása mellett foglal állást, így a kilépéshez szükséges parlamenti támogatás megszerzése akár évekbe is telhetne a The Daily Telegraph szerint.

A legfőbb ellenzéki erő, a Munkáspárt politikusa, Owen Smith épp a héten hangsúlyozta, pártvezetővé választása esetén azon lesz, hogy a konzervatív kormány mindenképp népszavazás vagy parlamenti választás révén szerezzen jóváhagyást a kilépésről szóló végleges megállapodás végrehajtásához.

A londoni felsőbíróság októberben tárgyalja az egyik legnevesebb londoni ügyvédi iroda, a Mishcon de Reya arról szóló keresetét, amelynek célja annak megakadályozása, hogy a brit kormány parlamenti döntés nélkül kiléptethesse az országot az EU-ból. Ezzel kapcsolatban a The Daily Telegraph azt írta, a kormány jogászai biztosra veszik a győzelmüket, ha pedig így lesz, Theresa May jövő év elején aktiválhatja az 50. cikkelyt, az Egyesült Királyság pedig 2019-ben kiléphet az unióból.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére