Hogyan lehet megakadályozni, hogy Európa a terror kontinense maradjon?
2016.08.25. 17:58
Nyugat-Európa óriási nyomás alatt áll, ezt mi magunk is érezhetjük minden egyes alkalommal, amikor a korábban népszerű berlini és párizsi hosszú hétvégék megszervezésekor többször összeszorul a gyomrunk, hogy vajon épp hol várható késelés, merénylet vagy szexuális zaklatássorozat.
De nem csak Berlinben, hanem szinte egész Nyugat-Európában radikalizálódott a muszlim közösség egy bizonyos része. Európa óriási nyomás alatt áll, amelynek súlyát szinte valamennyi ország állampolgára érzi, ez jól látható abból is, hogy
Brahma Chellaney indiai kutató helyesen szögezi le ezzel kapcsolatban, hogy noha mára minden érintett ország részéről érkeztek válaszok a különböző kihívásokra, a valóságban ezek hatástalanok az iszlamizmus terjedését tekintve.
A közvélemény megnyugtatását szolgáló olyan jellegű válaszok, mint a burkini vagy a hidzsáb betiltása csupán látszatintézkedések, amelyek — mellesleg egyetértve Chellaney-val — valóban sokkal inkább egy vallási közösség megbélyegzését szolgálják, mintsem a valódi védelem kialakítását.
Chellaney szerint ehhez az iszlamizmus terjedő és egyre fanatikusabb ideológiájának felszámolására van szükség. A probléma önmagában ugyanis nem a szomszéd gíroszos vallási szokásaival, vagy a pakisztáni taxis fejfedőjével van. Érdemes kitérni arra, hogy például Magyarországon sosem hangoztak el — a radikálisokat leszámítva — az iszlámot mint vallást átkozó kijelentések, ellentétben a példaként már megnevezett Berlinnel vagy Párizzsal...
Azt azonban mindenképp ki kell jelenteni, hogy Európa előtt óriási kihívás áll, amely összefügg a radikális iszlámmal. Ebben nincs semmi rasszizmus és nincs semmi ördögtől való gondolat.
Ez a helyzet ugyanis sokkal összetettebb, mint ahogy a kedves liberális barátaink bemutatják, hiszen azok a szerencsétlen iraki vagy szír menekültek, akik évekig éltek háborús közegben akarva-akaratlanul is beszívhatták a radikális iszlám ideológiáját, de még ha azt nem is, ők egy olyan társadalmi berendezkedéshez voltak hozzászokva, ami minden volt, csak békés nem.
Idehaza a határok megvédése jelentős és valódi védelmet nyújt, hiszen távol tartja Magyarországtól a szélsőséges egyéneket és csak olyanoknak nyújt letelepedési jogot, akik valóban a jó élet reményében, a törvényeket tisztelve óhajtanak itt élni.
A multikulturalizmus veszélyes ideológiájába belesüllyedt Nyugat azonban ezt nem mondhatja el magáról. Elég ha csak a brüsszeli vagy párizsi merényletekre gondolunk, már akkor nyilvánvalóvá válik, hogy
Számukra a dolgok rendbetételének egyetlen módja a beteges ideológia felszámolása Chellaney szerint.
Chellaney szerint ugyanúgy kell delegitimálni ezt az ideológiát, ahogyan ez anno a kommunizmus esetében történt. Én ehhez hozzátenném, hogy annak az ideológiának is végleg vesznie kéne mai formájában, amely lehetővé tette a jelenlegi folyamatokat azzal a jelmondattal, hogy "minden, ami idegen szép."