Merkel úgy érzi, neki köszönhetõ a migrációs hullám csökkenése
2016.08.23. 12:18
A német kancellár megerősítette korábbi álláspontját, miszerint helyes döntés volt a menekültek beengedése tavaly szeptemberben.
Angela Merkel a Ruhr Nachrichten című német lapnak adott nyilatkozatában nemmel válaszolt az újságíró azon kérdésére, hogy hiba volt-e a Magyarországon elindult menekültek beengedéséről hozott döntése. A kancellár szerint kiélezett helyzet volt akkortájt, hiszen egyre több migráns kelt át gyalog Magyarországról Ausztriába, és „Budapesten súlyos humanitárius szükséghelyzet” alakult ki.
ezeknek az embereknek a túlnyomó többsége a háború és a terror elől menekült hozzánk Szíriából és Irakból.”
– jelentette ki Merkel, aki hozzátette, hogy kötelességük volt segíteni és ellátni őket.
A kancellár az interjúban azt mondta, hogy a Németországba érkező migránsok számának „tartós csökkenéséhez” a Törökországgal folytatott együttműködésre volt szükség, amire már tavaly augusztusban is „rámutatott”.
Angela Merkel elmondása szerint a német kormány nagy feladatoknak állt neki, hiszen fel akarják számolni a „bűnöző embercsempészek” üzleti modelljét, másodszor
meg kell tanulnunk jobban védeni és ellenőrizni európai külső határainkat.”
Ezen túl pedig többet kell tenni a migrációra kényszerítő okok megszüntetésért, hogy az emberek ne vágjanak neki a veszélyes útnak. Az előrelépés mindegyik területen jelentős, de még sok munka van hátra, ez pedig a migránsok integrációjára is vonatkozik.
Továbbra is az a meggyőződésem, hogy sikerülni fog (Wir schaffen das).”
– jelentette ki Angela Merkel.
A kancellár a közbiztonság erősítését célzó erőfeszítésekről is beszélt, hangsúlyozva, hogy az államnak az a feladata, hogy megtegyen mindent az emberek biztonságáért, ami csak „emberileg” lehetséges. Merkel szerint a rasszista, idegenellenes
müncheni ámokfutás is megmutatta, hogy nem egyedül az iszlamista terrorizmus elleni harcról van szó.”
Angela Merkelt a törökök által behurcolt belső konfliktusok már kevésbé zavarják, mivel álláspontja szerint a vélemény és a gyülekezés szabadsága minden lakost megillet, de természetesen békésen kell rendezni az ellentéteket. Merkel mindössze annyit kért, hogy a régen Németországban élő törökök „nagymértékű lojalitással” viszonyuljanak Németországhoz.
(MTI, Focus)