Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Lázár János: szükség van a választópolgárokra a kötelezõ betelepítés megakadályozásában

Bokor Gábor

2016.08.18. 19:18

A Miniszterelnökséget vezetõ miniszter szerint ha a választópolgárok nem állítják meg Brüsszelt, az EU elõbb-utóbb betelepít Magyarországra olyanokat, akik "nem közülünk valók", és nem kérdezik meg a véleményünket. Elmondta továbbá, hogy az elsõ fél évben jól teljesített a magyar gazdaság, ugyanis a gazdasági növekedés mellett folyamatosan csökken az adósság.

Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy szükség van a választópolgárokra a kötelező betelepítés megakadályozásában, ugyanis a kormány "egyedül gyenge ebben a küzdelemben".

A miniszter nagy hibának minősítette a részvétel ellen kampányolni, egy igazi demokratának ugyanis – mutatott rá – kötelessége a részvételre biztatni egy népszavazáson.

Magyarország megállította a bevándorlást, és Európának is nagy szívességet tett azzal, hogy betartotta a szabályokat. Az unióban az a terv, a többségi álláspont, hogy a következő években, évtizedekben emberek százezreit és millióit kell behívni a gazdasági és társadalmi érdekeknek megfelelően. Magyarország a kisebbségi álláspontot képviseli, vagyis azt, hogy meg kell állítani a bevándorlást, nincs szükség migránsokra, hanem a magyar családokat kell segíteni."

– fogalmazott Lázár János.    

A kerítés felépítése és a vonatkozó törvények tavaszi módosítása eredményeként ma Magyarország az egyik legbiztonságosabb ország a bevándorlás tekintetében. 

Az erőfeszítések nagy anyagi terhet jelentenek, és az EU "ehhez lényegében semmit nem ad", csak Ausztria ajánlott segítséget, Németország és az EU nem. Magyarország a kerítéssel kapcsolatos költségeket 96-97 százalékban maga finanszírozza. Ha a magyarok úgy döntenek, hogy nem szeretnék, hogy az országba bárki bejöjjön, akkor az EU nem engedheti meg magának, hogy ezt a döntést korlátozza, ennek beláthatatlan társadalmi következményei lennének." 

– folytatta a miniszter. 

A tárcavezető az ország gazdasági helyzetére is kitért. Elmondása szerint a gazdasági növekedés a kormány által tervezett tartományban alakult a második negyedévben, pedig az EU-pénzek kifizetésének üteme csak a következő hónapokban pörög fel, vagyis a növekedés az uniós források nélkül is komoly teljesítménynek számít.

Az Eurostat szerint a 2010-es 11,6-ról 5,1 százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta, és 4,4 millió ember fizet adót a munkája után. Egy év alatt 140 ezer új munkahely jött létre Magyarországon, és 2010 óta 670 ezerrel több ember dolgozik.

Korszakalkotó újításról is számot adott a miniszter, aki szerint áttekintették az e-számla helyzetét, a fizetési lehetőséget a tervek szerint 2018. január 1-jével vezetnék be.

(MTI) 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére