Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Otthagyják Angliát a magyarok?

888.hu

2016.08.17. 14:28

A Brexit miatt gyengülõ font és a várhatóan emelkedõ munkanélküliség miatt a következõ idõszakban erõteljesen csökkenhet a Nagy-Britanniában dolgozó kelet-európaiak száma - olvasható a Financial Times szerdai cikkében. Az üzleti lapnak nyilatkozó szakértõk szerint ugyanakkor a brit egyetemek profitálhatnak a helyzetbõl, a korábbinál is több nemzetközi diákot csábíthatnak magukhoz.
LONDON, 14:28

A Brexit miatt gyengülő font és a várhatóan emelkedő munkanélküliség miatt a következő időszakban erőteljesen csökkenhet a Nagy-Britanniában dolgozó kelet-európaiak száma — olvasható a Financial Times szerdai cikkében. Az üzleti lapnak nyilatkozó szakértők szerint ugyanakkor a brit egyetemek profitálhatnak a helyzetből, a korábbinál is több nemzetközi diákot csábíthatnak magukhoz.  

A brit fizetőeszköz az utóbbi három hónapban a dollárral szemben tíz százalékkal, az euróval szemben pedig 9,5 százalékkal zuhant — írja a Portfolio.hu.

A font gyengülése rossz hatással van a kint dolgozó magyarokra is, hiszen egyre kevesebbet tudnak hazautalni. A Világbank adatai szerint Magyarország a GDP nagyjából 3,5 százalékának megfelelő összeghez jutott a külföldön dolgozóktól, de Lettország esetében a hazautalás megközelítette a nemzeti össztermék 6 százalékát.

Akkor most hány magyar él Londonban?
A 444-től az Alfahíren át egészen az Indexig mindenki milliós, vagy több százezres Londonban mosogató magyar tömegekről írt. Ezzel szemben a valóság az, hogy csak 96 ezer magyar él egész Nagy-Britanniában. És ezt nem egy kormányközeli intézet állítja, hanem a Migration Observatory,  egy oxfordi kutatóintézet.

A Financial Times a Világbank adataira hivatkozva azt írja, hogy 2015-ben a brit munkavállalók a legmagasabb összeget Nigériába, Indiába és Pakisztánba küldték, ezek a több milliárd fontra rúgó összegek pedig nagyban hozzájárulnak a szegénynek számító országok fejlődéséhez is.

Indiába például 3,6 milliárd font érkezett tavaly a külföldön dolgozó munkavállalóktól, ami az ország GDP-jének 3,4 százaléka. Még nagyobb tételt jelent a hazautalás az olyan országok esetében, mint Banglades vagy Nepál, utóbbi esetében az éves nemzeti össztermék 29 százalékát utalták haza tavaly. 

Több szakértő is arra számít, hogy a font gyengülése és a várhatóan emelkedő brit munkanélküliség miatt egyre kevesebb kelet-európai megy majd Nagy-Britanniába dolgozni és egyre több ott élő fontolja majd meg, hogy elhagyja az országot. 
 

A gazdasági lap szerint font zuhanása nem mindenkinek rossz hír, a brit egyetemek például több nemzetközi tanulót vonzhatnak magukhoz annak köszönhetően, hogy alacsonyabb tandíjat kell fizetniük. 

(FT.com, Portfolio.hu

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére