Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az olasz terrorelhárítás kulcsa: megelõzés, bebörtönzés és deportálás

Nagy Gábor

2016.07.28. 18:38

Míg a franciák kikapcsolják az iszlamista merénylõ nyomkövetõjét, addig az olaszok deportálják a szélsõséges imámokat.
Kedd este az olasz hatóságok kiutasították az országból azt a marokkói származású imámot, aki szélsőséges szalafista nézeteket hirdetett a mecsetekben.

Az olasz belügyminisztérium azért utasította ki az 51 éves Mohamed Madadot – aki saját lányát szimplán Dzsihádnak nevezte el –, mert komoly veszélyt jelenthet az ország biztonságára. Madad legális úton szinte biztosan nem térhet vissza Olaszországba, hiszen a hatóságok azt is megtiltották neki, hogy 15 éven belül ismét vízumhoz folyamodjon.

Az olasz terrorelhárítók már hosszú idő óta figyelték az imámot, aki azért lett gyanús a hatóságok számára, mert a közösségi oldalakon egyre több radikális tartalmat osztott meg,  és kommentelt. A helyiek szerint nem rejtette véka alá nézeteit, és egyre több alkalommal fejtette ki nyugatellenes véleményét. Többen épp ezért attól féltek, hogy előbb-utóbb csatlakozni fog valamelyik nemzetközi terrorszervezethez.

Hat hónappal ezelőtt Madad egy észak-olaszországi város, Noventa Vicentinában lévő muszlim szervezet vezetője lett, de az olasz hatóságok ekkor sem vesztették szem elől az imámot.

Hogy lehetséges az, hogy míg Franciaországban és Belgiumban a hatóság és a titkosszolgálat olyan hibákat követ el, amelyek könnyen merényletekhez vezetnek – addig Olaszországban a bűnmegelőzés jóval hatékonyabban működik, a hatóságok pedig a mai napig sikeresen fel tudták venni a harcot a szélsőséges támadásokkal?

Egyes szakértők szerint az "olasz siker" annak köszönhető, hogy a római törvényhozás egy olyan terrormegelőzési jogszabályt tudott alkotni, amely könnyen lehetővé teszi az olyan személyek kiutasítását Olaszországból, akik veszélyt jelenthetnek a nemzetbiztonságra.

Edward N. Luttwak szakértő is elismerően nyilatkozott az olasz modellről. Véleménye szerint az olasz siker abban rejlik, hogy a hatóságok jogosítványai és a kapcsolódó jogszabályok lehetőséget adnak a gyors és határozott fellépésre. A potenciális támadókat így könnyen likvidálhatják – akár bebörtönzés vagy deportálás révén – és a terrorgyanús személyek számát pedig különböző preventív lépésekkel kontrollálni tudják.

Luttwak egy tanulmányban összehasonlította a francia, belga és olasz terrorelhárítás mechanizmusát, amelyben az alábbi következtetésre jutott:

Míg Olaszország jóval sérülékenyebb állam – az egyik leginkább frekventált célpont a terroristák számára; mégis sokkal hatékonyabban tudja megállítani a szélsőségeseket, mielőtt azok támadásba tudnának lendülni.

A szakértő kitér arra is, hogy a franciáknál folyamatosan fennáll a terroristák meglepetésének ereje; a belgáknál pedig könnyen előfordulhat, hogy szélsőséges nézeteket valló emberek könnyen ingáznak az országban, és a hatóságok tudta nélkül fegyverhez jutnak.

(Breitbart, Edward N. Luttwak)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére