Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nincs ellenszer a terrorizmusra

Bokor Gábor

2016.07.22. 13:28

John Kerry, amerikai külügyminiszter szerint egyelõre nincs terv arra vonatkozóan, hogyan lehetne megfékezni a terrorizmust.
WASHINGTON, 13:28

John Kerry, amerikai külügyminiszter szerint egyelőre nincs terv a terrorizmus megfékezésére.

A világ vezető politikusai három napos konferenciát tartottak, aminek fő témája az volt, hogy hogyan lehet legyőzni az Iszlám Államot. A de facto államként működő terrorszervezet már nem csak Irakban és Szíriában tevékenykedik, hanem Líbia egy elég jelentős részét, beleértve az ország egyik legjelentősebb kikötővárosát, Szurtot is uralma alatt tartja. 

Az ISIS remek propagandagépezetként működik, hisz nincs olyan nap, hogy a sajtó ne cikkezne róluk, valamint a közösségi médiában elért kimagasló teljesítményüknek köszönhetően sikeresen átmosták a másod-harmadgenerációs bevándorlók agyát. Radikalizálódott fiatalok –javarészt belgák és franciák– tízezrei keltek útra, hogy Törökországon át Szíriába jutva harcolhassanak a terrorszervezet oldalán. 

Közvetlen azután tartották a három napos konferenciát, hogy az Egyesült Államok kormánya 2.1 milliárd dolláros segélyt utalt Irakba, hogy az ott élő emberek visszaköltözhessenek otthonaikba, valamint víz- és élelmiszerkészletekhez juthassanak. 

A konferencia meghívottjai között ott volt Szijjártó Péter, az új brit külügyminiszter, Boris Johnson, továbbá a francia, a finn, a svéd, a kanadai, a japán és Ausztrália külügyminiszere is. 

A konferencia elsődleges célja, hogy a világ vezető külügyminiszterei és szakértői megtárgyalják, miként is lehetne visszaszorítani az egyre véresebb támadásokat elkövető terroristákat. 

Az első ehhez hasonló értekezést Barack Obama hívta össze két évvel ezelőtt, ám bebizonyosodott, hogy az nem sok eredményt hozott. 

John Kerry optimista volt a tárgyalásokon, hisz az Egyesült Államok vezette koalíció dróntámadásai az ISIS-t úgy meggyengítették, hogy az eredetileg megszerzett területeinek felét már el is vesztette. Reményei szerint közel negyvenezer ember térhet vissza hamarosan a harcok során porig rombolt, de felszabadított iraki városba, Falludzsába. 

2016 második felére ott tartunk, hogy az Iszlám Államot a kiindulópontján sikerült gyengíteni, ám terjedését nem lehet lelassítani, a világ egyetlen pontján sem érezhetjük magunkat biztonságban, hisz mindenhol lehetnek alvó terrorista sejtek. 

A világ vezető politikusai egyetértettek abban, hogy minden erővel arra kell törekedni, hogy legyőzzék az Iszlám Államot, a szorosabb együttműködésnek és megállapodásoknak köszönhetően remélik, hogy éveken belül véget vethetnek a terroristák uralmának. 

Az Iszlám Állam azért lehet olyan sikeres Irakban, mert az előző siíta iraki elnök Nuri al-Malaiki tömegével ölette a szunnitákat, akik olyannyira a vallási csoport ellen fordultak, hogy inkább elviselik az Iszlám Állam rémuralmát, csak ne a siíták legyen hatalmon. Arról nem is beszélve, hogy a tárgyalások utáni sajtótájékoztatókon elhangzott ígéretek nagy része csak üres szólam, hisz így, a választások előtt a népszerűségvesztéstől tartva az Egyesült Államok kormánya nem mer szárazföldi seregeket a térségbe szállítani, a drónokkal pedig nem lehet egy ilyen erejű terrorszervezetet megsemmisíteni.  

(Independent, Military Times, Haaretz)

 

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére