Százmilliárddal terhelheti meg a kényszerbetelepítés Magyarországot
2016.07.21. 11:28
Ha Magyarország végrehajtaná a migránsok kvóta szerinti elosztásáról és kötelező betelepítéséről szóló brüsszeli terveket, az százmilliárd forintos megterhelést jelentene az országnak. Ennek következtében elmaradhatnak a bérfelzárkóztatások és bizonyos tehercsökkentések is.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ számításai szerint százmilliárdos nagyságrendű terhet róna a hazai költségvetésre, ha megvalósulnának az uniós elképzelések.
Nem zárható ki, hogy az irdatlan kiadások elvinnék például az otthonteremtési program és a közszféra béremelésének anyagi fedezetét, de elképzelhető, hogy a családi adókedvezményeken is faragni kellene."
- adták tájékoztatásul.
A tájékoztatási központ hozzátette, hogy az Európai Unió egy városnyi illegális bevándorlót akar Magyarországra küldeni. Ráadásul a migránsok száma később tovább növekedhetne, mivel az uniós elképzelések alapján valószínűleg egy állandó elosztási mechanizmus alakulna ki. Így a Magyarországra betelepített illegális bevándorlók számát nem lehet a jövőre nézve pontosan meghatározni és nem tudjuk azt sem, hogy mikor fejeződik be a migrációs hullám.
Afrikából nap mint nap ezrek érkeznek, és további tömegek tervezik, hogy átkelnek a Földközi-tengeren."
– írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
Brüsszelben egyre inkább pontosítják a kényszer-betelepítésről szóló terveket és az is körvonalazódik, hogyan büntetnék azokat a tagállamokat, akik nem hajtják végre a tervezetet. Az sem kizárt, hogy a betelepítést elutasító Magyarországtól megvonnák az uniós támogatásokat, és pénzbüntetéssel sújtanák hazánkat.
A Központ megemlítette, hogy a korábban kiszivárgott hírek szerint Brüsszel minden egyes visszautasított bevándorlóért 78 millió forintot számolna fel, miközben egy magyar állampolgárra csupán egymillió forintot áldoz.
A magyar baloldal európai parlamenti képviselői megszavazták a kényszer-betelepítést megtagadó országok megbüntetéséről szóló javaslatot."
– jegyezték meg a kormányzati szervezetnél.
A nyugati tapasztalatok azt mutatják, hogy ahol nagyobb tömegben jelentek meg a bevándorlók, ott veszélyesebbé vált az élet, és emelkedett a nők elleni zaklatások száma."
– fogalmaztak a központnál.
Mindezek miatt a magyar kormány határozottan elutasítja a Brüsszel által tervezett kényszer-betelepítést és – a bevándorláspárti magyar baloldallal ellentétben – nem készül annak végrehajtására."
– szögezték le a tájékoztatási központnál, hangsúlyozva, hogy ezért is kezdeményezett a kormány népszavazást a kényszer-betelepítésről.
Már más országok is végeztek becsléseket arra nézve, hogy mennyibe kerülhet az uniós kvótarendszer. A kölni gazdaságkutató intézet számításai alapján a következő két évben ötvenmilliárd euróba, azaz körülbelül 16 ezer milliárd forintba kerülhetnek a migránsok Németországnak. A tanulmányban a kiadásokat a szállások fenntartása, az ellátás és az integrációs nyelvi képzések alkották. Az elemzés szerint az ellátandó migránsok száma 2017-ben már elérheti a 2,2 milliót.
A tanulmány kitért arra is, hogy a német állam 2015-ben 12 millió euró többletet halmozott fel, amit idén az illegális bevándorlók finanszírozására költöttek. Németország 2017-ben a menekültválság miatt hitelfelvételre is kényszerülhet.
Ausztria is nehézségek elé néz. A növekvő menekültügyi kiadások miatt az előrejelzések szerint magas költségekkel kell számolniuk. A migránsok ellátása és az integrációra tett kísérletek 6,5 milliárd euróba, azaz több mint kétezer milliárd forintba kerülhetnek a következő három évben.