Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A szerbek bevetették a hadsereget, hogy megfékezzék a migránsokat

Bokor Gábor

2016.07.16. 17:28

Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök szerint a rendõrség a hadsereggel közösen védi majd az ország határait az illegális migránsoktól, és még intenzívebben lépnek fel az embercsempészek ellen.
BELGRÁD, 17:28

Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök szerint a rendőrség a hadsereggel közösen védi majd az ország határait az illegális migránsoktól, és még intenzívebben lépnek fel az embercsempészek ellen.

Aleskandar Vucic szerb kormányfő a törökországi puccskísérlet után összehívta a biztonsági szolgálatok koordinációjáért felelős testületet. 

Megállapították, hogy Szerbia számára a legnagyobb veszélyt és a legnagyobb kihívást a migránsválság jelenti. Az év eleje óta több mint százezer afrikai és közel-keleti migráns érkezett az országba, majd haladt tovább az EU irányába, annak ellenére, hogy március óta a balkáni útvonal hivatalosan zárva van. 

A bevándorlók mindannyian az Európai Unió országaiba tartottak, azoknak a menekülteknek, akik Szerbiában kérnek menedéket, minden segítséget meg fognak adni, az illegális belépések ellen viszont szigorúan lépnek fel.

A legtöbb migráns Bulgária felől érkezik Szerbiába, zömében Afganisztánból és Pakisztánból jönnek, és esélyük sincs arra, hogy átjussanak Magyarországra, vagy ott kapjanak menedéket, Szerbia pedig nem akar a migránsok gyűjtőközpontjává válni."

– mondta a szerb kormányfő.

Jelenleg mintegy 2700 regisztrált menekült tartózkodik Szerbiában.

Aleksandar Vucic felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban beszélni fog Orbán Viktorral és Bojko Boriszov bolgár miniszterelnökkel a helyzet kezeléséről.

Segítséget várunk Magyarországtól és támogatást a macedón, valamint a bolgár határ védelmében."

A migránsok valamivel több mint egy hét alatt torlódtak fel a szerb-magyar határon, azt követően, hogy Magyarország mélységi határőrizetet vezetett be. A röszkei és a tompai tranzitzónába naponta csak 30 embert engednek be, hogy átadja menedékjogi kérelmét.

(MTI)
 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére