Így hódított Európában a terror
Sümeghi Lóránt
2016.07.15. 10:08
Az elmúlt tíz évben az európai kontinensen eddig ezeken a helyeken történtek nagyszámú áldozatokkal járó terrortámadások.
2006. augusztus 21.,
OROSZORSZÁG: Moszkva egyik piacán robbantásos merényletet követtek el, melynek következtében 10 ember meghalt.
2008. július 27.,
TÖRÖKORSZÁG: Két pokolgép lépett működésbe Isztambul egyik külvárosában, a robbantások következtében 13 ember életét vesztette.
2009. november 29.,
OROSZORSZÁG: Felrobbantották a Moszkva és Szentpétervár között közlekedő Nyevszkij Expresszt, a merénylet 26 áldozatot követelt.
2010. március 29.,
OROSZORSZÁG: Öngyilkos csecsen merénylők robbantásos merényletet követtek el két moszkvai metróállomáson, a támadásban 40 ember meghalt.
2011. január 24.,
OROSZORSZÁG: A moszkvai Domogyedovó repülőtéren öngyilkos merénylet következtében 37 ember vesztette életét.
2011. április 11.,
FEHÉROROSZORSZÁG: A minszki metró egyik állomásán 13-an vesztették életüket, amikor távirányítású pokolgép robbant fel.
2011. július 22.,
NORVÉGIA: Oslóban, a miniszterelnökség épülete előtt autóba rejtett pokolgépet robbantott egy 32 éves, szélsőjobboldali nézeteket valló férfi, aki röviddel később Utoya szigetén, a kormányzó párt ifjúsági szekciójának nyári táborában kezdett lövöldözni. A két merényletben összesen 77 ember vesztette életét.
2012. március 11-19.,
FRANCIAORSZÁG: Egy algériai származású férfi, az al-Kaida tagja március 11-én és 15-én a francia hadsereg három katonáját lőtte agyon a Toulouse és Montauban városában, majd 19-én három gyermeket és egy rabbit lőtt le a toulouse-i zsidó iskola előtt.
2012. július 18.,
BULGÁRIA: A burgaszi repülőtéren öngyilkos merénylő robbantotta fel magát egy izraeli turistákat szállító buszon, a robbantásban öt izraeli és a bolgár buszvezető vesztette életét.
2014. május 24.,
BELGIUM: Brüsszel belvárosában négy ember halt meg, amikor a zsidó múzeum előtt egy férfi tüzet nyitott a járókelőkre. A francia tettes korábban Szíriában, egy iszlamista szervezetben harcolt, ő volt az első dzsihadista, aki Európába visszatérve terrorista támadást követett el.
2015. január 7.,
FRANCIAORSZÁG: A Charlie Hebdo szatirikus újság párizsi székházában egy algériai származású, az al-Kaidával kapcsolatban álló testvérpár 12 embert lőtt agyon. Január 8-án egy mali származású harmadik iszlamista terrorista Párizsban lelőtt egy fegyvertelen rendőrnőt, másnap egy kóser kiskereskedésben négy embert ölt meg. Mindhárom terroristával 9-én végeztek a kommandósok.
2015. november 13.,
FRANCIAORSZÁG: Párizsban hét helyszínen, éttermeknél, koncertteremben és a nemzeti stadion közelében követtek el összehangolt terrortámadást, a 130 halálos áldozat közül több mint húsz külföldi volt. A 2004-es madridi merénylet óta legsúlyosabb európai terrortámadásért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget. A merénylők, második generációs francia, illetve belga állampolgárok végeztek magukkal, vagy a kommandósok lőtték le őket
2016. január 12.,
TÖRÖKORSZÁG: Isztambul egyik központi terén 11 ember, köztük több török halt meg, amikor egy szíriai származású öngyilkos merénylő felrobbantotta magát
2016. március 22.,
BELGIUM: Kettős robbantás hajtottak végre az Iszlám Államhoz tartozó dzsihadisták a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren, majd egy metróállomáson. A terrorcselekménynek 32 halálos áldozatuk volt.
2016. június 28.,
TÖRÖKORSZÁG: Az isztambuli Atatürk repülőtéren három, az Iszlám Állammal kapcsolatban álló öngyilkos merénylő nyitott tüzet az utasokra, majd felrobbantották magukat, a terrorcselekmény 45 halálos áldozatot követelt.
2016. július 14.,
FRANCIAORSZÁG: A dél-franciaországi Nizzában csütörtök este egy 31 éves tunéziai származású férfi teherautójával belehajtott a francia nemzeti ünnepre összegyűlt tömegbe. A terrortámadásnak legfrissebb jelentések szerint nyolcvannégy halottja, tizennyolc válságos állapotban lévő, és ötven könnyebb sebesültje van.
Kattints ide a legfrissebb információkért!
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
MÉG TÖBBET SZERETNÉK