Levadásszák a német netezõket, és cenzúrázzák a közösségi médiát
2016.07.14. 13:28
A német Szövetségi Bűnügyi Hivatal (Bundeskriminalamt, rövidebb nevén BKA) sajtóközleménye szerint 60 embert tartóztattak le, a legtöbbjüket azzal vádolták, hogy különböző internetes oldalakon antiszemita, idegengyűlölő és más szélsőséges üzenetekkel hergelték az olvasókat a tavalyi év júliusa és novembere között. A razziába 14 tartományt és 25 rendőrállomást vontak be, emellett nagyjából 40 jogi vizsgálat vette kezdetét. A BKA jelentése szerint most először volt szükség arra, hogy lecsapjanak az emberekre a gyűlölködő internetes kommentek miatt.
A "verbális radikalizmus" térnyerését cenzúrával állítanák meg a németek. Az elmúlt időszakban migránsellenes és "idegengyűlölő" Facebook-csoportok tagjait füleltek le és tartottak náluk házkutatást. A kommenteket, megjegyzéseket azóta is szorgosan törlik. Az eset szorosan kapcsolódik Merkel és Zuckerberg levelezéshez, melyben a kancellár felszólította a Facebook világelnököt, hogy állítsa meg a közösségi médiában terjedő migránsellenességet.
Az intézkedés sorozatot büntethetőségben a magyarországi holokauszt tagadáshoz tudnám hasonlítani. Szinte bárki bármiért feljelentést tehet a hivatalnál, hiszen szubjektíven ítélik meg a "gyűlöletkommenteket". Sőt, felkérik a német lakosságot, hogy a rendőrség által üzemeltetett oldalakon tegyenek bejelentést azokról, akikről úgy gondolják, hogy kritikákat fogalmaznak meg a migránsokkal szemben. Üdv a spiclik és a besúgok merkeli világában!
A hivatalos álláspont szerint a migránsválság óta Németországban felerősödtek azok a hangok, melyek eltérnek az állam és a kormány hivatalos álláspontjától.
Ezt a folyamatot próbálja most megállítani a német rendőrség az online térben. Szeretnék megakadályozni, hogy a Facebookon, a Twitteren és egyéb felületeken megszaporodjon a gyűlöletbeszéd. Ennek érdekében létrehoztak egy munkacsoportot a tavalyi évben, amelynek az a feladata, hogy ezeket a kommenteket eltávolítsa.
A német igazságügyi miniszter is közbenjárt az ügyben, mivel úgy gondolta, hogy az internetes oldalak túl lassan távolítják el a számukra nem tetsző hozzászólásokat. A kritikusok megjegyzik, hogy Kínában és Iránban vezettek be ehhez hasonló intézkedéseket. Az internet, azon belül a közösségi oldalak cenzúrázása Törökországban és Oroszországban is bevett szokás.
A tudósításokból kiderül, hogy tulajdonképpen olyat sem szabad a németeknek mondani, hogy "MI" és "ÕK", továbbá már az is büntetendő, ha gazdasági menekültnek nevezik őket, vagy élősködőknek. Ha valaki Németországban nem a mainstream politikai irányt, vagy a hivatalos média által bevezetett elnevezéseket használja a migránsokra, akkor az máris rasszista lesz.
országban, és egy politikailag legalizált, az adófizetők pénzéből finanszírozott
állami cenzúra jött létre, aminek életbe lépését a németek sem gondolták megvalósíthatónak.
A német kormány sebtében létre is hozott egy weboldalt, amelyen azt propagálják, hogy a migránsokról nem szabad negatívan beszélni. Még csak most fogják feltölteni az oldalt, de már így is sokatmondó a címe, és ráadásul angol nyelven indították.
Sőt létrehoztak egy újságírói lobbi oldalt is, ahol majd megfelelően tálalják a németeknek a migráns híreket.Ezen kívül Brüsszel is létrehozott egy migráns kampányoldalt. Gyönyörű fotókkal. A mozgalomnak már magyar nyelvű felülete is van.
(The Verge, Presseportal.de, Lemonde.fr, metropolico)