Portugália jutott a negyedöntõbe, Horvátország 1-0-ás legyõzésével.

888.hu

2016.06.25. 20:45

HORVÁTORSZÁG-PORTUGÁLIA 0-1 (0-0)

Lassan koncentráljunk a vasárnapra, hiszen a magyar válogatott is pályára lép Belgium ellen. Tőlem lehet ilyen rossz meccs, mint ez a horvát-portugál, csak mi kerüljünk ki győztesen!

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

A kérdés nyitott marad, hogy két ilyen válogatott hogy képes több, mint 120 perc alatt mindössze egyszer eltalálni a kaput???

Merész lenne kijelenteni, hogy Portugália megérdemelte a mérkőzést, de mivel csak ők találták el a kaput, azt is csak egyszer, akkor nem is alaptalan a helyük a negyeddöntőben.

Vége a mérkőzésnek! Portugália jutott a legjobb 8 közé, ahol Lengyelországgal mérkőzik. Borzalmas meccs volt sokáig, de a portugált követően felpörgött. Kár, hogy ennyire későn.

122. perc

Óriási kavarodás után Visa lő kapura 5 méterről, alig mellé.

Még 2 perc ráadás

118. perc: horvát csere

Corluca helyett Kramaric

117. perc GÓÓÓÓL!

Ronaldo lő közelről, Subasic védi, de a kipattanót 2 méterről az üres kapuba fejeli Quaresma. (0-1) Az első próbálkozás, amely a kapura ment... EL is dönti ezzel a mérkőzést?

116. perc

Perisic beadásáról Kalinic épphogy lemarad a kapu torkában

113. perc

Brozovic szögletét Vida fejeli, miközben Patricio elesik. Nem találta el a kaput. Nagy lehetőség volt.

111. perc

Cédric jobboldali beadását Nani ollózná, ha tudná.

110. perc

Rakitic helyett Pjaca

108 perc: portugál csere

A. Silva helyett Danilo. Hogy lesz így portugál támadás?

106. perc

Elkezdődött az utolsó 15 perc a mérkőzésen.

Vége a hosszabbítás első felének. Portugália szinte semmit nem csinált, Horvátország próbálkozgatott. Elég kellemetlen.

103. perc

Corlucát kell ápolni.

9 perc alatt a portugálok a 16-osig nem jutottak el. Furcsa ezt így leírni, miután láttuk a magyar válogatott elleni meccset.

97. perc

Egy védelmi hibát kihasználva Kalinic lőhet kapura, csak nem sikerül neki. 8 méterrel mellé lő 15 méterről.

94. perc

Perisic fejel 18 méterről. Kapu fölé. Már ezt is megtapsolják.

Horvátország lép fel támadólag.

Elkezdődött a hosszabbítás!

A 93 perc alatt nem volt kapura tartó lövés... Így nem is lehet gól.

Letelt! Jöhet a hosszabbítás!

3 perc ráadás

88. perc: horvát csere

Mandzukic helyett Kalinic... posztra cserél Cacic.

87. perc. portugál csere

J. Mário helyett Quaresma... Ez már a hosszabbításnak szólhat. És a támadásoknak.

... és tovább folyik a játék a két 16-os között. 4 perc van hátra.

79 perc telt el, és még mindig nem volt kaput eltaláló lövés. Két ilyen csapattól ez nagyon gyenge.

78. perc: portugál sárga:

W. Carvalho kapta Brozovic lerántásáért.

A horvát válogatott újra magához vette a kezdeményezést. Vészt sejtető támadásokat vezetnek, de a gól még várat magára.

71. perc

Brozovic jobboldali beadását Perisic próbálta meglőni, de lecsúszott és messze elkerülte a kaput.

Kezd labdarúgás jelleget ölteni a meccs. Most már nehéz lenne megmondani, ki nyerhet a végén. Eddig a horvátok voltak fölényben.

A második félidő jóval jobb, mint az első. Mindkét csapat támadólag lép fel.

62.  perc

Vida fejel egy jobboldali beadást a kapu mellé, de ez már nagyon közel volt a gólhoz.

Egészen magasan támad le a portugál csapat, a horvátok nem nagyon tudják kihozni a labdát. Santos ezért hozta be R. Sanchest.

57. perc

R. Sanches a Joao Máriótól kapott labdát rátűzi 17-ről, de nem találja el a kaput.

56. perc

Mordic próbálkozik 28 méterről, a kapu közelébe nem megy a labda. De legalább lövés.

52. perc

Szöglet urán Brozovic kerül helyzetbe, de 14 méterről fölé ló. Az első lövés a mérkőzésen.

Kiegyenlítettebben kezdődik a második félidő, mint az első.

50 perc. portugál csere

André Gomes helyett Renato Sanches, a portugálok csodagyereke.

46. perc

Elkezdődött a második játékrész

Vége a félidőnek! Ebből képtelenség lenne összefoglalót csinálni. 1-2 jó, szép megmozdulás, de egyébként semmi. Csalódás eddig ez az összecsapás.

1 perc ráadás

40 perc telt el.

Érdekes adat, a horvátok 85%-os pontossággal passzolnak, a portugálok csak 76. Ellenünk jobban ment nekik.

37. perc

Rakitic jobboldali szabadrúgását Vida fejelte, úgy mint korábban Mandzukic. Veszélytelen.

35. perc

Srna szögletét Mandzukic fejeli messze mellé. De legalább történés volt.

30. perc

Megtört a jég, Perisic indult meg a jobboldalon, betört a 16-on belülre, 14 méterről rém gyengén lő az oldalhálóba. Patricio szemmel verte a labdát.

Ebben a szakaszban kiegyenlítettebb az összecsapás, de még mindig inkább horvát lábakon a labda. Ezért is döbbenetes, hogy még lövéshez sem jutottak.

A portugálok 1 kilométerrel többet futnak ellenfelüknél. Ez jellemző. ha inkább védekezik egy csapat.

25. perc

Raphael baloldali szabadrúgását Pepe fejeli alig a kapu fölé. Első próbálkozás a mérkőzésen!!!

A mérkőzés negyedén vagyunk túl, kapura lövés nélkül. Nem erre számítottunk a párosítás alapján.

18 perc helyzet nélkül, mezőnyjátékkal. Kicsit most többet van a portugáloknál a labda.

Semmit sem kockáztatnak a csapatok. Nincs nagy iram.

13. perc

Nanit kell ápolni

A mezőnyben folyik a játék, a horvátok irányításával. 63%-ban van náluk a labda.

8 perc telt el és egyik kapu sem forgott veszélyben.

5 perc telt el és egyáltalán nincs a labda a portugáloknál. Némi meglepetés, bár tudjuk, hogy a horvátok elég jók. Mintha ők játszanák az igazán latinos focit.

A horvátok labdatartásával kezdődik a mérkőzés.

1. perc

Horvátország szokásos piros-fehér kockás mezében, Portugália zöldben. Elkezdődött a mérkőzés.

Már a pályán a csapatok, jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

Az F-csoport egyik továbbjutója - ebből a kvartettből jutott tovább első helyen Magyarország - Portugália máris pályára lép, ellenfele Horvátország lesz.

A magyar válogatottnak a közelmúltban már volt dolga mindkét csapattal. 3 napja játszottuk a portugálokkal a gólokban gazdag 3-3-as döntetlent, amely bebiztosította az első helyet a csoportban.

A horvátokkal március végén találkoztunk Budapesten. Annak a találkozónak is iksz lett a vége, 1-1. Azt a mérkőzést akár meg is nyerhettük volna.

A horvát válogatott egy nehéz csoportból jutottak a 16 közé, ráadásul az első helyen. Spanyolországot, Törökországot és Csehországot utasította maga mögé.

Fernando Santos, a portugálok szövetségi kapitánya 4 helyen is megváltoztatta a kezdőt a magyar meccshez képest.

Idézzük fel a magyar-portugál meccset, csak azért, mert jó!