Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez történhet Nagy-Britanniával, ha kilép az EU-ból

888.hu

2016.06.09. 17:28

Az Independent újságírója eljátszott a gondolattal, hogy mi történne Nagy-Britanniával, ha kilépne az EU-ból. Egy poszt-apokaliptikus világ káoszába nyerhetünk betekintést.

A dátum 2025: kicsit több mint 100 hónap telt el a brexit óta.

Boris Johnson miniszterelnök türelmet kér az ország lakosságától. Ez persze nem igazán érdekli a neonáci huligánokat és a bevándorlókat, akiknek mérhetetlen mennyiségű kiutasítási ügyébe szépen lassan kezdenek belefulladni a bíróságok.

David Cameron az elbukott referendum után azonnal lemondott. Johnson került a helyére, aki a történelmi népszavazás után egy hónappal, azt mondta egy magánbeszélgetésen, hogy ilyen "pirruszi győzelmet még sosem arattak".

Ünneplésre ugyanis nem sok idő maradt, hiszen az ország egy kataklizmaszerű gazdasági válságba került az EU-ból való kilépés miatt. Minden szerződést, amely összeköti a szigetországot a kontinenssel, újra kellett tárgyalni. Emiatt átláthatatlan mennyiségű megállapodást kellett minél hamarabb tető alá hozni a német tárgyalópartnerekkel. A kiszámíthatatlanság és a káosz sosem tett jót a pénzpiacnak és az angol font hamar megindult a lejtőn.

Pedig Johnson még azt ígérte a kampány során, hogy robbanásszerűen fog megnőni az export a kilépés hatására. De az új miniszterelnök elfelejtette, hogy Nagy-Britannia szinte alig gyárt valamit kivitelre – az állami támogatással kitömött, vitatott minőségű fegyvergyártást kivéve.

Az átlagos, vagy picit átlag fölött kereső britek többé nem engedhettek meg maguknak egy európai nyaralást.

A népszavazás eredményének kihirdetése után szinte azonnal megindult a pénzügyi cégek exodusa a londoni City-ből. Az ingatlanválságot a referendum előtt még valamennyire kézben lehetett tartani, ám azután végleg elszabadultak az árak. Először csak Londonban, majd a nagyobb városokban, végül az egész országban. Az állami lakástámogatási rendszer szinte teljesen leállt, mert a növekvő árak nagyon költségessé tették. A lakosságnak ekkor a jelzáloghitelekre kellett ráfanyalodnia, amik viszont a növekvő alapkamat miatt – így próbálta védeni a font értékét a kormányzat – borzasztóan drágák lettek. Az EU kivonulása miatt a szigetország munkáltatóit nem kötötték tovább az uniós foglalkoztatási jogszabályok, így kedvükre tarthattak leépítéseket.

A miniszterelnöki székben Johnson haja hamar őszülni kezdett. Talán a leglátványosabban akkor, amikor 2018 májusában a skótok saját függetlenségük mellett döntöttek a népszavazáson. De a hab a tortán az volt, amikor Skócia 2022-ben újra belépett az Európai Unióba!

A Johnson környezetéből nemrég kiszivárgott hírek szerint a kormányfő aggasztóan lehangolt, miután októberben kudarcba fulladtak a tárgyalásai az IMF-fel. A hitelek rendkívül jól jöttek volna az utolsókat rúgó gazdaságnak. Ezután az USA-tól próbált kölcsönkérni a miniszterelnök, de az itt történtekre a kudarc már nagyon diplomatikus kifejezés lenne.

Történt ugyanis, hogy a Fed, az amerikai jegybank, biztosított számára egy kínos, 15 perces meghallgatási időkeretet. Majd az igazgatótanács útjára is bocsájtotta a brit miniszterelnököt, és erre két jó okuk is volt. Egyrészt a második terminusát töltő Trump elnök alatt kicsit megugrott a saját adósságuk is – 45 billió dollárra –, és egyébként miért kéne kölcsönözniük egy rossz helyzetben levő kis szigetnek, amely semmiféle geopolitikai jelentőséggel nem bír.

A király picit élvezte az új helyzet nyújtotta lehetőségeket, hiszen így a nép jótevőjeként léphetett fel. Károly király nemrég meglátogatott néhány sunderland-i hajléktalan szállót, ahol az egykori Nissan gyár, jelenleg állás nélkül tengődő munkásai húzzák meg magukat – a Nissan jobbnak látta ha Csehországba telepíti át az üzemét.

Johnson a problémák elől a hatalom elefántcsonttornyába menekült és ott várta ki végzetét: a következő választásokat. Az egyik közeli munkatársa szerint konyakba és angol humorba folytja bánatát. Egy kiszivárgott beszélgetésben azt mondta közelebbi munkatársainak, hogy

Legalább egy ígéretemet betartottam. A feje tetejére állítottam a migrációt!"

És valóban. Eddig 1,3 millióan hagyták el Angliát és telepedtek le Skóciában. További négymillió angol pedig követni szeretné őket. A helyzetre reagálva Sturgeon skót miniszterelnök kijelentette, hogy újraépítik a Hadrianus-falat, ami kétszer olyan hosszú és kétszer olyan széles lesz, mint amilyen eredetileg volt.

(Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére