Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo
 

Kirándulás közben felfedezett egy új dinoszaurusz fajt

888.hu

2016.05.19. 16:28

Néha érdemes kimozdulni, mert kincsre bukkanhat az ember!

Bill Shipp, nyugdíjas atomfizikus mindig is imádott az erdőben barangolni és világ életében érdekelték a különböző őskori leletek.

Közel egy évtizede már, hogy egyik túrája közben megbotlott valamiben, majd mikor megfordult, hogy megnézze mi is állta útját meghűlt a vér az ereiben, hisz az eddigi legnagyobb zsákmányára, egy méretes csontra bukkant. Mára kiderült, hogy amibe belebotlott az egy nem mindennapi darab volt.

Kutatók szerdán nyilvánosságra hozott jelentése szerint egy teljesen új növényevő dinoszaurusz fajra bukkant a természetjáró Shipp. A Montana államban talált, Judith névre keresztelt lelet a triceratopsra hasonlít leginkább: körülbelül négy és fél méter magas lehetett, súlya pedig a négy tonnát is elérhette –mondta Jordan Mallon, a Kanadai Természetmúzeum egyik paleontológusa.

A Judithéhoz hasonló leletek nagyon ritkák, alig egy tucatnyit találtak az elmúlt évszázadban a környéken. Ez az új felfedezés sokat segít majd abban, hogy megtudjuk, hogyan is nézhetett ki az Egyesült Államok északi részén lévő állam állatvilága 76 millió évvel ezelőtt –mondta John Scandella, a montanai Szikláshegység Múzeum igazgatója.

(Independent)

 

OLVASTAD MÁR?

 
MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére