Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Talán most is lehallgatnak

Horváth József György

2016.05.13. 10:58

Titkosszolgálati módszerrel figyeltek meg egy újságírót, és minderre csak akkor derült fény, amikor lehallgattak egy rendõrt is.

A novemberben történt érdi kettősgyilkosság után kezdődhetett a megfigyelés, amikor a Blikk munkatársa, Csikós Klaudia elsőként hozta le az esetet. A rendőrség azóta figyelte az újságírónőt, és a lekért telefon híváslistája alapján egy kollégájukat gyanúsították meg hivatali visszaéléssel.

Az eljárás hónapokig véka alá volt rejtve, majd miután a papírokat nyílttá tették derült fény a megfigyelés pontosabb részleteire. Ezek alapján kiderült, hogy a besúgónak tartott rendőrön kívül mindenkit lehallgattak, aki kapcsolatban állt Csikós Klaudiával.

Felmerült az esettel kapcsolatban az is, hogy a rendőrség, és a Nemzeti Védelmi Szolgálat valószínűleg visszaélt hivatalával és jogtalanul járt el.

2010. évi CIV. törvény  szerint az újságírót segítő forrás kilétét nem köteles felfedni, csak abban az esetben lehet lehallgatni őt, ha vele szemben a terhelt ellen folyamatban összefüggő bűncselekmény gyanúja merült fel.

Az alkotmány szerint a sajtószabadság csak szűk körben korlátozható, a törvény pedig kimondja, hogy bizonyos kivételek mellett az újságíró nem vonható felelősségre az információszerzés kapcsán"

- mondja ifj. Lomniczi Zoltán, alkotmányjogász. 

A 888.hu összeszedett pár tippet, hogyan lehet kideríteni, hogy figyelnek-e:

Titkosszolgálati tanácsok: így derítheted ki, hogy figyelnek-e

(Blikk)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére