Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Megcsalás-e a sexting?

Tóth Dalma

2016.05.03. 16:58

A brit fiatalok között mindennapi dolog a sexting, a felnõtteknél viszont válóok is lehet.

A britek több mint harmada gondolja úgy, hogy a sexting nem számít megcsalásnak. De mit is jelent a sexting? A szó az angol szex és texting szavaz összeolvadásából keletkezett. Szexuális tartalmú, erotikus, meztelen vagy félig meztelen képek,videók és üzenetek küldését jelenti más telefonjára vagy e-mail címére.

A kutatás alapján a megkérdezettek 35 százaléka véli úgy, hogy szexuális tartalmú képek és üzenetek küldése egy harmadik fél számára nem számít megcsalásnak. Az online felmérésben több mint 2000 férfi és nő vett részt.

Tízből egy ember gondolta úgy, hogy a sexting „csak egy kis szórakozás”. A válaszadók 62 százaléka szerint a szexuális tartalmú képek küldése kevésbé elfogadható, mint az üzenetküldésé.

Az emberek 8 százaléka vallotta be, hogy az elmúlt egy évben egy harmadik fél által sextingben részesültek. Ezen csoport csak egyharmada mondta azt, hogy később emiatt kellemetlen szituációba keveredett, mert a partnerét megcsalta egy másik emberrel.

A kutatás rámutatott a nők és a férfiak közötti különbségekre is. A nőknek kevesebb mint a fele, 49 százalékuk, tekint a sextingre megcsalásként. A férfiaknak csak a 34 százaléka vélekedik hasonlóképp.

Rupi Rai, családjogi ügyvéd  szerint egyre nagyobb válóok a sexting. A brit törvények szerint, házasságtörésnek számít ha valakinek házasságon kívüli szexben van része egy olyan emberrel, akinek a neme nem egyezik az övével.

"Egyre több ember fér hozzá a közösségi médiához és a modern technológiához. Ezzel együtt növekszik az olyan klienseink száma is, akik azzal jönnek hozzánk, hogy a partnerük átlépett egy határt és házasságtörést követett el, de nem a hagyományos értelemben…” - mondta Rupi Rai.

„Amit más ártatlan viccnek gondol – például, ha üzenetben flörtöl valakivel, vagy egyértelmű képet küld egy másik félnek -  a párkapcsolat másik tagja sérelemként élheti meg. Ugyanolyan fájdalmat okozhat a sexting, mint a fizikai szex. A kutatás felhívja a párok figyelmét arra, hogy ne lépjék át azt a bizonyos határt.” - folytatta a családjogi ügyvéd.

Mindennek ellenére a férfiak többsége azt mondta, hogy nem hagynák el a partnerüket ha kiderülne, hogy egy harmadik fél számára szexuális tartalmú üzenetet vagy képet küldtek. A férfiaknak csak a 6 százaléka gondolta úgy, hogy a sexting miatt képes lenne elhagyni partnerét. 

Másik nagy probléma, hogy a brit tinik, a 13-16 éves korosztály tagjai rendszeresen cserélik egymással meztelen képeiket, még ha nem is ismerik egymást. 

Az okostelefonok megjelenése nagy változást hozott a fiatalok kommunikációjában. Egyes lányok naponta kapnak szexre invitáló üzeneteket. A diákok a saját meztelen képeikre csak úgy gondolnak, mint képekre, és rendszeres, hogy olyan fiatalok cserélnek meztelen képeket egymás között, akik nem is ismerik egymást. A tinik szerint amikor az ő szüleik olyan fiatalok voltak mint ők, akkor még a fiú azt kérdezték a lányoktól, hogy megcsókolhatják-e őket. Ma ismerkedés után egyből a szexre terelődik a szó.

(Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére