Miért a f888szra rímel a TASZ?
2016.04.29. 13:08
A kormányellenes tüntetéseket és a polgári engedetlenséget is „jogi tanácsokkal” támogató szervezet, a napokban hirdetett meg egy „pályázatot”, ahol több százezer forintot fizetnek olyan jelentkezőknek, akik lejárató cikket írnak a legnagyobb hazai kormány-tanácsadóról, a Századvégről.
Rengeteg a véletlen. Az élet felfogható véletlenek sorozataként, ahol csak a mindenben rendszert és összefüggést kereső emberi elme próbál újra és újra kétségbeesett rendet teremteni, valami ócska és tökéletlen narratívával.
Véletlen, hogy 2014 késő őszén a Sorossal régóta jó kapcsolatokat ápoló amerikai demokrata külügy és sok országot megjárt, kipróbált jóbarátunk, Andree Goodfriend az úgynevezett kitiltási ügyben, hírbe hozta a kormányfőnek tanácsokat adó Századvéget és mellette magasrangú NAV tisztviselőket. Hiszen a „korrupció” az egekig ér. Aki akarja elhiszi nekik.
Az azóta sietve távozott Goodfriend kitiltási ügyéről közben kiderült, hogy kamu. Az ügyészség nyomozása tisztázta, az ügyben nem volt érintett sem a tanácsadó cég, sem a NAV. Hoppá. Még egy véletlen.
Eközben a Soros üdvhadsereg által támogatott újságírók, a magyar infotörvény kiskapuit kihasználva, elkezdtek kiperelni állami dokumentumokat, köztük – véletlenül ofkorsz – a Századvég elemzéseit. Sikerrel. Egy újabb véletlen.
A Soros féle TASZ által támogatott jogvédők véletlenül összebútoroztak a kiváló VS.hu-val, ami „leleplező sorozatot” indított a kiperelt tanulmányokról. Nos a leleplezés ugyan elmaradt, de a titkos állami doksik valahogy felkerültek torrent oldalakra is. Talán nem a leleplezés volt az elsődleges cél. Vagy az egész egy véletlen.
Romániában és Csehországban is sok hasonló véletlen történt. Felütötte a fejét a „legmagasabb körökig” elérő korrupció, hullottak a fejek. Persze ez véletlen. Ahogy gondolom Lengyelországban sem kell sokat várnia a nagyérdeműnek arra, hogy mindent elborítson a kormányzati korrupció. Random módon.
Aki ebben az amerikai külügy geopolitikai érdekérvényesítését, vagy a poszt-szocialista országok megregulázásának szándékát látja, az bolond. A véletlenek azok véletlenek. Csak az emberi elme játéka képzel mögéjük összefüggéseket, hálózatokat, érdekeket. Ahogy a csillagok rendezetlenségére tekintő ember lát csillagképeket, formákat, asztrológiai üzeneteket.
A Századvég ügy a magyar Wikileaks. Boldog boldogtalan olvashatja mi foglalkoztatta a kormányt 2012 és 14 között. Jó dolog ez?
Nem az aggódó adófizetőről, azaz rólunk van szó, hiszen jogunk van tudni, ha egy kormány közbeszerzés keretében pénzt költ, amögött vannak-e szabályos, értékarányos teljesítések. Jó-e azonban, ha egy kormány döntéseit megalapozó elemzések tartalmát idegen politikai szereplők, külföldi szolgálatok is erőfeszítés nélkül elérhetik?
Nem sok ország ismert, ahol ez így előfordulhat. Igaz, ez is csak egy újabb véletlen a véletlenek végtelen permutációjában.