Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Így fest harminc év után Csernobil

Sümeghi Lóránt

2016.04.26. 09:28

Pontosan harminc éve annak, hogy az egykor még szovjet birodalomhoz tartozó ukrán Pripjaty és Csernobil városok melletti Lenin atomerõmûben katasztrófa következett be.
CSERNOBIL, 9:28

Pontosan harminc éve annak, hogy az egykor még szovjet birodalomhoz tartozó ukrán Pripjaty és Csernobil városok melletti Lenin atomerőműben katasztrófa következett be. 

1986. április 26-án, szombaton, hajnali 1:23:58-kor a csernobili atomerőmű 4-es reaktora gőzrobbanás következtében kigyulladt, és robbanások sorozata után bekövetkezett a nukleáris olvadás.

A történelem során ez a baleset volt az atomenergia felhasználásának történetében az egyik legsúlyosabb katasztrófa. A fejletlen infrastruktúra, a védőépületek hiánya miatt elképesztő mennyiségű radioaktív hulladék hullott nemcsak a Szovjetunió nyugati részére, hanem Európa más részeire is, sőt még az Egyesült Államok keleti részére is.

Ukrajna, Fehéroroszország és Oroszország területén hatalmas területek szennyeződtek, kb. 200 000 embert kellett kitelepíteni. A radioaktív hulladék kb. 60%-a Fehéroroszországban hullott le.

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség statisztikái szerint több mint ötven közvetlen áldozatot követelt a tragédia. A negyvenhét felnőtt és kilenc gyermek halálát pajzsmirigyrák okozta.Továbbá a becslések szerint mintegy körülbelül 4000 ember halt meg a későbbiekben sugárzással kapcsolatos betegségekben.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére