Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kínaiak ne randizzanak külföldiekkel

Tóth Dalma

2016.04.22. 17:08

A kínai kormány tart a külföldi kémektõl.

A kínai kormánynak dolgozókat figyelmeztették, hogy ne randizzanak feltűnően szép külföldiekkel, mert akár az is elképzelhető hogy ők James Bond élő megtestesítői, azaz kémek.

A kormányzat munkatársait a fennálló veszélyre egy 16 képsorozatból álló plakáton figyelmeztetik, amiket szerte Peking utcáin helyeztek el. De miről is szól a képregény? 

Történetünk főszereplője Xiao Li, aki egy fiatal, kormányhivatalban dolgozó nő. Udvarlója egy vörös hajú külföldi férfi, aki  azért jött Kínába, hogy tanuljon. A helyes idegent nevezzük Dávidnak. 

Dávid elhalmozza a kínai lányt kedves szavakkal és rózsákkal. A fiú nívós vacsorákra viszi Xiaot, amik után mindig romantikus sétákat tesznek a parkban. A fiú meggyőzi a lányt, hogy a munkahelyéről szivárogtasson neki információkat a kormányzati propagandáról. Xiao megtagadja , hogy átadja neki a fontos dokumentumokat, de végül Dávidnak sikerül rábeszélnie és megkaparintja a várva várt iratokat.  Xiao Lit később elviszik a kormánybiztonsági erők, és a lány rájön, hogy partnere egy külföldi kém volt.

Nemzetbiztonsági kampány

Peking egy új kampányt indított, hogy növelje a nemzetbiztonsági tudatosságot. A kampány azon a héten indult el, amikor a kínai állami média arról számolt be, hogy egy férfi  150 000 titkosított dokumentumos szivárogtatott ki egy ismeretlen külföldinek. Huany Yut tettéért halálra ítélték.

A képregény csak egy része a megjelenő állami promóciós anyagnak, ami kapcsolatba hozható azzal, hogy Kínában április 15-én volt az első "Nemzetbiztonsági Oktatás Napja".

A képregényen feltüntetnek egy telefonvonalat is, amit éjjel-nappal lehet hívni. A CNN munkatársai kíváncsiak voltak, hogy mi történik ha felhívják a megadott telefonszámot. Sajnos hiába próbálkoztak négyszer is, senki sem válaszolt; automatikus üzenet fogadta a telefonálókat.

A kínai vezetők úgy gondolják, hogy a közösség minden egyes tagját ösztökélni kell arra, hogy a nemzetbiztonsági tudatosságukat is növeljék a politikai tudatosságuk mellett.” 

Reakciók

Peking utcáin sokan tényleg komolyan veszik a képregényt, de nem mindenki.

Ezt a történetet nem hisszük el. Nagyon sok barátnőmnek van külföldi pasija és soha nem hinnénk el, hogy ők kémek."

- mondta Tou, egy fiatal diáklány.

Egy másik nő is, kétségekkel fogadta a poszter mondanivalóját:

Ezt nem viccnek szánták? Úgy értem, ez mindenhol megtörténhet szerintem.”

Az Amnesty International szakértője szerint a kínai kormány teljesen komolyan gondolja a plakátok tartalmát. A vezetők azt remélik, hogy aki hasonló helyzetben van, mint a képregényben szereplő lány, magára ismer. Az ötlet, hogy a kémek mindenhol ott vannak, a Mao éra alatt lett népszerű. Ez a képzet csak tovább növeli a paranoiát, a xenofóbiát és a babonások számát.

(CNN)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére