Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Amerika Dél-Koreával gyakorlatozni, bölcs vezér lenni ideges

888.hu

2016.03.07. 20:58

Avagy újra akcióban a világpolitika Eric Cartman-je.

A múlt szerdán az eddigi legsúlyosabb szankciók bevezetéséről döntöttek az ENSZ BT tagjai, köztük Phenjan legfőbb szövetségese, Kína. Erre azért volt szükség, mert Észak-Korea a felszólítások ellenére januárban újabb kísérleti atomrobbantást, februárban pedig egy műhold Föld körüli pályára állításának álcázott rakétatesztet hajtott végre. Az ENSZ által bevezetett szankciók minden Észak-Koreába tartó szárazföldi, vízi és légi eszköz átkutatására kötelezik az ENSZ tagállamainak hatóságait. A kommunista rezsim nem exportálhat semmilyen nyersanyagot, valamint nem importálhat semmilyen fegyvert.

A bölcs vezérnek nem szokása az ehhez hasonló döntéseket szó nélkül hagyni. Másfél nappal később Kim Dzsong Un már arról beszélt, hogy bármikor készen kell állni megelőző csapások végrehajtására, és elrendelte az ország nukleáris fegyvereinek készenlétbe helyezését.

Ám a gonosz imperialista nyugat még itt sem állt meg: Dél-Korea hétfőn elkezdte évente megrendezésre kerülő közös hadgyakorlatát Amerikával, amelynke célja, hogy az Észak-Korea ellen felépített védelmi mechanizmust előkészítsék és begyakorolják. A gyakorlatozást Észak-Korea maximálisan elítélte, “nukleáris háborús megmozdulásként” tekintett rá, és Kim Jong Un gyakorlatilag felszólította az országot, hogy készüljön fel a nukleáris támadásra.

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy ez a gyakorlat valóban az eddigi legnagyobb lesz, tehát ilyen szempontból a Koreai-félszigeten - úgy néz ki -, összeköti a két államot a nagyotmondás hagyománya. Ettől függetlenül a gyakorlaton körülbelül 17.000 amerikai 300.000 dél-koreai katona vesz részt. Mindkét szám messze meghaladja a 2015-ös számokat.

Két dolog elég egyértelmű:
  1. senki nem akar konkrét támadást, viszont erejük fitogtatását annál inkább;
  2. támadás esetén Dél-Korea (és Amerika) biztosan győzne, viszont elképesztő emberi áldozatokkal járna mindkét fél esetében.

Kim Dzsong Unnak – leszámítva azt, hogy bőkezűbben eresztené katonáit a halálba, mint az oroszok Sztálingrádnál – van egy nagyon erős pajzsa, éspedig az észak-koreai emberek. A helyzet ilyen szempontból némileg Szíriához hasonlítható, amelyről az elmúlt fél évben számos szakértő állította, hogy szárazföldi katonák bevetésével nem győzhető le, mert elképesztő mennyiségű ártatlan áldozattal járna.

A BBC szerint a dél-koreai hadügyminisztérium egyelőre nem észlelt semmiféle rendellenességet az északi hadi készültséggel kapcsolatban – legalábbis a diktatúrához képest. A phejnani védelmi tanács ugyanakkor már szent háborúról és a nemzet újraegyesítéséről beszélnek.

 

Hogy mennyire kell ezt komolyan venni?

Az utóbbi egy évben valóban egyre nagyobb figyelmet kapott Észak-korea a világsajtóban, és persze az is egyértelmű, hogy annak, ami ott zajlik, előbb utóbb véget kell vetni – és nemcsak azért, mert veszélyt jelentenek a világra, hanem azért is, mert sokmillió embert gyakorlatilag az éhhalál fenyeget egy hetvenes években rekedt országban. De ettől függetlenül nem valószínű, hogy most érkezett el a változás pillanata. Védelmi – de talán leginkább látványintézkedések szemtanúi lehetünk.

A Vice hétfőn megjelent szakértői elemzésében megemlíti, hogy Észak-korea szemében ez a hadgyakorlat gyakorlatilag egy álca annak a diktatúra bedöntési hadműveletére, Nagy-Britannia volt észak-koreai nagykövetének a Vice-ban írása ugyanakkor azt is hozzáteszi, hogy minden évben lemegy ez a gyakorlat, Észak-Korea hadat üzen, aztán megy tovább az élet. Tény, hogy annyiszor és annyi mindennel fenyegetőzött már Kim Dzsong Un, hogy egyre nehezebben lehet komolyan venni. 

A CNN szerint utoljára 2013-ban volt ilyen feszült a hangulat Észak-Korea és a világ között, a diktatúra akkor több ízben is rövid hatóságú rakétákat is kilőtt - erre nagy valószínűséggel most is lehet számítani. 

A diktátor haragja ugyanakkor nem csupán a külső harcokra, hanem a belső viszályokra is kiterjedni látszik. Legútóbb egy nagyon magas rangú generálist végeztetett ki,  ütött el az autó véletlenül, és állítólag annak halála óta nem meri elhagyni a főváros területét. Számos jel utal arra tehát, hogy elkezdte hatalmát a rezsimen belül félteni. Phejnanban 150.000 katona védi egyedül őt, keményen kiépített, szökésre felszerelt alagútrendszer áll készen. Szakértők szerint a múlt héten 10-16 nukleáris bombája volt, ám ez a szám a felgyorsított gyártási tevékenységnek köszönhetően hamarosan száz fölé emelkedhet.

A kínai külügyminisztérium szóvívője az eseményre reagálva egyelőre nyugalomra intette mindkét félt, ám azt sem szabad elfelednünk, hogy az Észak-korea által forgatot pénz jelentős szérben kínai bankokon fut át.

A következő hetekben sokminden eldőlhet, addig is a nagy izgalomban kövessétek Észak-Korea "hivatalos" (poénból készült) magyar oldalát. Esküszöm, rengeteget lehet rajta röhögni. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére