Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az olasz Alkatrazból születne újjá az Európai Unió

888.hu

2016.02.23. 18:28

A közeljövõben egy olasz börtönben képeznék az EU döntéshozóit. A helyszínválasztás szimbolikáján túl, olasz "nagyhatalmi" törekvések is megfogalmazódnak.

Az olasz képzelőerő iróniával és egy adag elszántsággal megfűszerezve képes feldobni az unalmas brüsszeli kamarilla-politika mindennapjait. Alábbiakban az olasz nagyhatalmi törekvések szárnybontogatásainak lehetünk tanúi.

Történetünk a negyvenes évek olasz Alkatrazában indult útjára, mára már napjaink rögvalóságává vált.

Matteo Renzi olasz miniszterelnök egy elhagyott olasz börtönt tervez felújíttatni, melyben európai uniós tisztviselőképzőt fog létrehozni.

Az „olasz Alkatraznak” nevezett börtön ideális hely lenne az eurokraták (európai uniós tisztviselők) képzésére – jelentette ki a miniszterelnök. Azzal, hogy Olaszország ilyen iskolát alapít, növelheti gyakorlati adminisztratív befolyását az Európai Unióban.

Santo Stefano a Tirrén-tenger egy kis vulkanikus szigete Lazio és Campania partjai között. Földrajzilag a Ponzai-szigetekhez tartozik. Kör alakú, átmérője kevesebb mint 500 méter, területe mintegy 27 hektár.

A szigeten mindössze egyetlen épület található, egy börtönkomplexum, amelyet 1794 és 1795 között építtetett IV. Bourbon Ferdinánd, és amely 1965-ig működött. Jelen pillanatban magánkézben van a sziget, és lakatlan, de ez a mi történetünk szempontjából mellékes.
A 19. században itt töltötte büntetését számos anarchista ügynök, köztük Gaetano Bresci, I. Umbertó király gyilkosa is, ám pár évet lehúzott az író Giuseppe Buta, a későbbi köztársasági elnök Sandro Pertini, Altiero Spinelli és Ernesto Rossi is.

1940: Európai Egyesült Államok 
Spinelli és Rossi nevét érdemes lesz megjegyezni, hiszen ők történetünk főszereplői, ők adták ki 1941-ben a ventotenei nyilatkozatot, az európai integráció egyik gyökerét, amelyben a szerzők egy föderálisan berendezkedő közös Európát képzelnek el. Altiero Spinelli és Ernesto Rossi terve ugyanis egy abszolút föderálisan berendezkedő nagy-Európát vizionál.
 
A cigarettapapírra írt ventotenei nyilatkozat vezette be először az „Európai Unió” kifejezést, melyet csak 1991 óta használunk.

A szerzők a nyilatkozatban vázolják fel az Egyesült Európa képét, ahol a szorosan együttműködő országok már nem lennének képesek többé egymással háborúzni. Spinelli némelyik ötlete túl radikális volt ahhoz, hogy a nemzeti kormányok támogassák, mégis a belső piacra és nagyobb mértékű külpolitikai együttműködésre vonatkozó javaslatai bekerültek az Egységes Európai Okmányba, melynek aláírásának 1986-ban ő is tanúja lehetett.

Spinelli (1907 1986) olasz antifasiszta volt, aki 1976-ban lett EP-képviselő, és haláláig a parlamentben maradt. Spinelli 17 éves korában belépett a kommunista pártba, emiatt 1924 és 1943 között a fasiszta rezsim bebörtönözte. Õ alapította az első római Külügyi Intézetet. Ma az Európai Parlament brüsszeli épületének egyik szárnya viseli a nevét - olvasható az Európai Parlament oldalán.
Börtönből iskola
Most, Matteo Renzi olasz miniszterelnök 80 millió euróból tervezi megépíteni (felújítani) az első Európai Uniós iskolát, ahol a közösség jövőbeni vezetőit, tisztségviselőit képeznék ki.
 
Tervei szerint, az itt végzettek sokkal inkább az olasz mediterrán szellemben vezetnék majd az Európai Uniót, melyet jelen pillanatban a német szellem dominál. Már elnöksége elején konkrét elképzelései volt arra vonatkozóan, hogy miképpen tudná hazáját éllovassá tenni az Európai Unió döntéshozatalában.
 
Renzi új alapokra helyezné az Európai Uniót, szemben a kontraproduktív megszorításpárti, döntésképtelen rendszerrel, egy új növekedés-orientált, valódi gazdasági integrációra épülő Új Európai Uniót akar felépíteni az olasz szigetbörtönből.
 
Mi innen drukkolunk neki.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére