Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Este 7:59

Horváth József György

2016.02.22. 19:59

Újra özönlenek a migránsok Európába; nagyot bukhatunk Schengen megszûnésén; Orbán szerint az uniót erõsítik a hétvégi reformok. A nap legfontosabb hírei.
1. Újra özönlenek a migránsok Európába

Idén januárban 68 000 migráns érkezett a görög partokhoz. Februárban eddig összesen 29 ezer 523 migráns érkezett tengeri útvonalon, közel tízszer annyi, mint tavaly az év második hónapjában. Az ENSZ menekültügyi főbiztosának hivatala szerint az elmúlt két hétben 4600-4800 bevándorló érkezett a görög szigetekre, ami duplája az év eleje óta napi átlagban számolt 1740-nek. Helyszíni beszámolók szerint, már nappal is egyre több a migráns a szerb-magyar határ térségében, a vajdasági oldalon folyamatosan bukkannak föl tíz-húsz fős csoportok. Kora délután egy húszfős - magukat pakisztáninak mondó - csoport közelítette meg a zöldhatárt. A fiatal férfiak - akik közül többen is orrukat és szájukat takaró egészségügyi maszkot viseltek - az egyenruhásokat meglátva a kerítéssel párhuzamosan kezdtek el sétálni a vajdasági oldalon.

2. Nagyot bukhatunk Schengen megszűnésén

Egy hétfőn ismertetett német tanulmány eredményei szerint a határellenőrzések visszaállításával számoló legrosszabb forgatókönyv esetén az importárak 3 százalékkal emelkednének, ami az uniónak a 2016 és 2025 közötti években összesen 1400 milliárd eurós veszteséget is okozhatna. Ez az összeg az Európai Unió éves GDP-jének majdnem 10 százalékára rúg. A legnagyobb euróövezeti gazdaságnak, Németországnak 235, míg Franciaországnak mintegy 244 milliárd eurójába kerülne a szabad mozgás megszüntetése. A schengeni övezet megszűnése nem csak azt jelentené, hogy az emberek mozgását útlevélhez kötik és ellenőrzik. Az ellenőrzések visszaállítása együtt járna a határokon átnyúló áruszállítás idejének hosszabbodásával, ami növelné a vállalatok költségeit, valamint végső soron áremelkedést eredményezne a fogyasztók számára. Schengen megszűnése nemcsak Európát, hanem az Egyesült Államokat és Kínát is negatívan érintené.

3. Orbán: az uniót erősítik a hétvégi reformok

Orbán Viktor helyzetértékelésében kiemelte: az EU-csúcsnak messze ható következményei vannak, hiszen a britek az Európai Unió lényegét érintő kérdések vizsgálatát kezdeményezték. Reformjavaslataik célja, hogy szerződés-módosítás nélkül erősítsék az uniót; ezt a versenyképesség növelésével, a bürokrácia csökkentésével és a nemzeti parlamentek szerepének növelésével akarják elérni, csökkentve egyúttal Brüsszel lopakodó befolyásszerzését is. A miniszterelnök szerint a "magyar virtus" nem lett volna elegendő az elért eredményekhez kellett, hogy a visegrádi országok végig közös álláspontot képviseljenek. Ez a közös fellépés a migrációval kapcsolatos kérdésekben is eredményre vezetett, hiszen most először fogadták el érvényesnek egész Európára nézve a magyar megközelítést és a jelölték meg fontosnak a magyar kormány által szorgalmazott teendőket.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére