Újra lezárják a magyar-horvát határt
2016.02.19. 19:44
A „közbiztonság védelme érdekében” a horvát-magyar határszakaszon tilos az átlépés valamennyi személy, jármű és szállítmány számára a Murakeresztúr-Kotoriba (Kotor) vasúti határátkelőhelyen, a Gyékényes-Koprivnica (Kapronca) vasúti határátkelőhelyen, valamint a Magyarbóly-Beli Manastir (Pélmonostor) vasúti határátkelőhelyen. A részleges határzár időtartama harminc nap. A rendelet február 21-től lép életbe.
Pintér Sándor a rendelet szükségességét a balkáni útvonalon feltorlódott migránsok egyre magasabb számával indokolta. A miniszter szerint tartani lehet attól, hogy csakúgy mint tavaly, a horvátok ismét egész vonatnyi migránst hoznának át Magyarországra. A szerb belügyminiszter is úgy véli: az osztrák napi befogadási kvóta miatt a környező országokban torlódhatnak fel a menekültek.
(Origo)























































































