Öt helyrõl kap lóvét az ózdi polgármester
2016.02.11. 15:58
Janiczak Dávid "korrupciós ügyének" tisztázására szólította fel az ellenzéki pártot a Fidesz-frakció szóvivője csütörtökön Lillafüreden.
Halász János közölte: a Jobbik újabb ügyben bizonyítja, hogy korrupció övezi és totálisan hiteltelen, ugyanis az ózdi polgármester öt helyről vesz fel pénzt:
Ez az elképesztő álláshalmozás nemcsak törvénytelen és erkölcstelen, de maga a korrupció is"
– fogalmazott.
A szóvivő szerint Kágébéla ügye után újabb bizonyíték van arra, hogy a "Jobbik tele van korrupciós ügyekkel."
A sajtótájékoztatón Riz Gábor, Ózd fideszes országgyűlési képviselője is elmondta, hogy Janiczak öt helyről összesen csaknem egymillió forint fizetést vesz fel "abban a városban, ahol az átlagkereset nem éri el az országos átlagot." Ebből az egymillióból 621 ezer forint a polgármesteri illetménye, 90 ezer forint a költségtérítés, 124 ezer forintot kap a megyei közgyűlés tagságáért, 100 ezret a közbeszerzési bizottsági tagságáért, 40 ezer forintot pedig egy felügyelőbizottsági elnöki tisztségéért.
Ez az összeg, ez a bér nem illeti meg őt, nem arányos a munkavégzés ezzel a bérrel"
– fogalmazott Riz Gábor, aki felháborítónak tartja ezt a keresetet.
(MTI)























































































