Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Meteorit végzett a buszsofõrrel

888.hu

2016.02.09. 11:18

Egy a kétszázötvenmillióhoz volt az esélye, hogy így végezze be a földi létet.

Egy szomorú, Darwin-díjas esetről számolunk be. Egy buszsofőr meghalt és hárman megsérültek Indiában, miután becsapódott egy kisebb meteorit.

Az eset Tamil Nadu tartományban, Vellore-ban történt, a helyi egyetem kampuszán. A helyi rendőrfőnök az esetről azt nyilatkozta, hogy egy tárgy a földbe csapódott, majd felrobbant, továbbá közel egy méter mély krátert hagyott maga után.

Az áldozat − akit Karamaj néven emlegetnek hírforrások −, épp az egyik épület mellett sétált el, amikor becsapódott mellette az objektum.

Az egyetem igazgatója, G. Baskar a következőképp nyilatkozott:

ehhez hasonló hangot még sosem hallottam. Nem volt semmilyen robbanószerre utaló szag, sem tűz, semmi".

A különböző robbanószereknek egyébként sajátos szaguk van, mely intakt állapotban és a robbanás után is érzékelhető. Ezért szoktak kutyás egységeket kivezényelni egy bombariadó esetén.

A törmeléket az Indiai Asztrofizikai Intézet munkatársai vizsgálják, hogy kiderüljön, egyáltalán az űrből származik-e az anyag. Ha igen, akkor meg kell vizsgálni, hogy emberi eredetű űrszemétről, vagy valóban egy meteoritról van-e szó.

Feljegyzések szerint ez az első hasonló haláleset az elmúlt 200 évben, amit egy űrbéli objektum okozott. Legutóbb 1825-ben halt meg egy férfi meteorbecsapódás következtében, szintén Indiában.

A külföldi kutatók egyenlőre szkeptikusak, hogy valóban meteor okozta-e a tragédiát. Erre elképesztően kicsi az esély, nagyjából egy a kétszázötvenmillióhoz. Csak, hogy érzékeltessem ennek a valószínűségét, az Ötöslottón a telitalálat esélye egy kitöltött mező esetén, kerekítve egy a negyvennégymillióhoz.

Ebben az esetben, ha 10 milliárd forintért vásárolnánk lottószelvényt és mindegyik mezőt más kombinációval töltenénk ki, akkor közel 100 százalékos valószínűséggel nyernénk meg a főnyereményt. Az, hogy eltalál minket egy meteor, még nagyságrendekkel valószínűtlenebb.

Három évvel ezelőtt több száz ember sérült meg egy oroszországi meteorbecsapódásban és több száz ablak betört, azonban halálos áldozatai nem voltak a szerencsétlen eseménynek. Évente több tíztonnányi anyag hullik a fejünkre az űrből, azonban ezeknek a 99 százaléka nem éri el a földfelszínt, mert már a légkörben elégnek.

(BBC)

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére