Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Együtt harcolunk s isszuk borunk

888.hu

2016.02.08. 12:18

Hétfõn egynapos látogatást tesz Magyarországon Beata Szydlo lengyel kormányfõ Orbán Viktor magyar miniszterelnök meghívására.

Nemcsak baráti, de aktív is a viszony a két közép-európai ország között, a mostani eseménynek azonban komoly lélektani jelentősége van. A Brüsszelből érkező kemény támadásokkal kapcsolatban a kormányfői találkozót előkészítő múlt heti külügyminiszteri egyeztetésen Szijjártó Péter kijelentette:

Lengyelországgal szemben elfogadhatatlan támadás indult meg Európában, de a lengyel népnek és Lengyelországnak jár a tisztelet."

A magyar modellhez hasonló irányba indult a lengyel politika a tavalyi választások után. Jaroslaw Kaczynski pártja, a Jog és Igazságosság (PiS) győzött ugyanis a hosszú ideje jobboldali kétpártrendszerként jellemezhető országban. Alig váltak hivatalossá az eredmények, a németek máris aggódni kezdtek, hogy "sötét idők jönnek Európára".

Valóságos diplomáciai háborút indítottak Varsó ellen az év elején. Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke "veszélyes putyinizálódásról" beszélt, Viviane Reding uniós biztos pedig Putyin–Orbán–Kaczynski-logikát és a jogállamiság elleni támadást emlegetett.

Médiatörvény-módosítás, az illegális bevándorlás ellenzése, az eurózóna-csatlakozás levétele a napirendről – felsorolni is nehéz lenne a Beata Szydlo vezetésével felálló új kormány olyan intézkedéseit, amelyek megszólalásig hasonlítanak az Orbán-kormány politikájára.

Ekkor került Lengyelország Brüsszel célkeresztjébe, és a támadásra nem is kellett sokat várni: már év elején felügyelet alá akarták helyezni Varsót a jogállamiság megvédése érdekében. Nem meglepő, hogy Orbán Viktor egynapos lengyelországi magánlátogatása kapcsán a sajtó arról írt: Szydlo és Kaczynski tanácsot kért a magyar miniszterelnöktől. Magyarország kormánya, a Fidesz-frakció és a magyar néppárti EP-képviselők a kezdetektől kiállnak régiós szövetségesünk mellett.

Orbán Viktor első útja a 2010-es és a 2014-es választási győzelem után is Varsóba vezetett. A szimbolikus gesztusok üzenete, hogy az új magyar külpolitika a visegrádi együttműködésre helyezi át a hangsúlyt. Ezt bizonyítják az egyre gyakoribb V4-es találkozók, valamint a közös akarat sikeres kialakítása és képviselése az Európai Unión belül. Legutóbb december 3-án, Prágában találkoztak a régió kormányfői, a soros elnök Csehország januárban újabb találkozót hívott össze, a visegrádi országok vezetői január 15-én fognak tárgyalni a bevándorlás témájában, közvetlenül az EU-csúcsot megelőzően.

Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” 


A témában nemrég megjelent írásaink:
  • Az EU legújabb bokszzsákja: Lengyelország
  • Felügyelet alá helyeznék Lengyelországot
  • Orbántól kérnek tanácsot a lengyelek
  • A lengyel internetezők szerint nincs veszélyben a demokráciájuk
  • Diplomáciai háború Lengyelország és Németország között
  • A magyarok kiállnak a lengyelek mellett
  • Szydlo: jogunk van megvalósítani a programunkat
  • Vizsgálatot indít Lengyelország ellen az EU
  • Megtámadták Lengyelországot
  • Lengyelország beadja a derekát Brüsszelnek
  • Tusk túl későn fordult szembe Brüsszellel

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére